Gençler için müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Biraz önce gelen haber ile birlikte Gençlere aylık 7.000 TL'den fazla destek verilecek, eğer 18-27 yaş arasındaysanız

Gençler günümüzde daha çok kendi işlerinin patronu olmak istiyorlar. Bu manada kendi iş fikirlerine yönelimde hızla artıyor. Fakat gençler genel olarak girişimcilik fikirlerini parasal olanaksızlar sebebi ile gerçekleştiremiyorlar. Bu yüzden de devlet genç girişimcilik desteğini sunmaktadır. Gençlerin istedikleri meydana gelmesine destek olunması amacıyla gençlere özel girişimcilik desteği olanağı sağlanıyor. Peki, bu ayrıcalıklı desteğe sahip olmak amacıyla hangi şartlara sahip olmak gerekiyor?

Gençler nasıl destek alır?

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

Haber şimdi verildi! Gençlere aylık 7.000 TL'den fazla destek verilecek, tek şart: 18-27 yaş arasında olmak. Genel olarak bugünümüzde genç girişimcilik desteğinden yararlanmak amacıyla birtakım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Yerine getirilmesi istenilen şartlar ise şunlardır;

-    18 yaşından büyük şimdilik 27 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor

-    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor

-    2018 yılının haziran ayından sonra ilk SGK başlamış olması gerekiyor

-    Girişimcilik düşüncesine sahip olmak gerekiyor

-    Anonim ya da limited şirketi çeşitlerinde yer almamak gerekiyor

-    Resmi olarak ilk kez girişimcilik uygulamasını sağlamak gerekiyor

Özellikle genç girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmaların son günlerde çok hızlı bir şekilde yükselerek gitti belirtiliyor. Bu kapsamda genç girişimcilere özek çok sayıda değişik fırsattan söz etmek de olası olmaktadır. Peki, gençler girişimci desteklerine sahip olmak amacıyla nasıl müracaatta bulunacaklar?

Desteklere başvuru nasıl yapılır?

Gençler amacıyla genç girişimcilik desteği bugünümüzde en uygun bir olanaktır. Hayaller yalnızca hayal olarak kalmıyor; gerçekleşmesi amacıyla çalışmalar yapılmaktadır Gençlerin; genç girişimcilik desteğinden yararlanması amacıyla müracaat işlemlerinin hemen ve başarılı bir şekilde yapılması önem arz etmektedir. Başvuru yapmak isterseniz aşama aşama detaylar şöyledir.

-    Vergi dairesine dilekçe yazmak gerekir

-    Vergi dairesi amacıyla yazılan dilekçeyi resmi makamlara iletmek gerekir

-    Dilekçe amacıyla olumlu netice almak gerekir

-    Dilekçe amacıyla alınan olumlu sonucun SGK yönüne iletmek gerekir

Bu işlemlerden sonra genç girişimcilik amacıyla destek alınabilir. Gerekli koşulların sağlanması ile gençlerin hayallerinde iş olanakları hazır durumuna geliyor. Böylece ülkemizin ekonomisi üzerinden olumlu bir etki yataılacaktır. Gençler amacıyla en uygun iş fikirleri arasında sık sık genç girişimcilik fikri yer almaya başladı.