Kendisini Habertürk programında spor haberleri sunarken yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, oryantal dans figürleri sonrası işinden olması ile tanımıştık.

Habertürk tarafından dans nedeni ile işine son verilen Hande Sarıoğlu o dönem çok fazla insandan da destek almıştı. Ancak bu olay sonrasında tamamen sosyal medyaya ağırlık veren isim her gün yeni bir haberle magazine oturmaya devam etmişti.

Takipçilerine cevapları, programda ayak okşatma, vücudu ile övünme vb. magazinsel haberleri sürekli olarak gündemdeydi. Özellikle Habertürk ile yaşadığı olay sonrası verdiği bir uzun demeç vardı ki akıllardan silmedi. Özellikle son bir cümlesi vardı ki Hande Sarıoğlu’nun mağduru oynamaya hiç niyeti olmadığını gösterirken herkesi belli ki bir silkelemek de istemişti.

hande_sarioglu_durdurulamiyor_son_paylasimi_olay_oldu_hande_sarioglu_nereye_varmak_istiyor_gorenler_bir_daha_bakti_h26474_aaee9

Sarıoğlu yaptığı uzun açıklamadan sonra “Siz adamına göre oynamaya devam edin, g.t benim, kendi istediğim gibi oynamaya devam ederim” diyerek meydan okumuştu.

Günler geçti sonra ikinci bir bomba açıklama geldi kendisinden ki kime ne diyor? Demekten alamadık kendimizi. Sözler ne kadar sert olsa da kimse de dolu dolu “yalan” diyemedi;

"Lüks arabalar, evler, tatiller? Bunlara ulaşmak benim gibi g.t memeye sahip bir kadın için o kadar kolay ki şu ortamda" demişti Hande Sarıoğlu ve bu cümle ile de akıllara kazınmıştı.

Ünlü isim sosyal medyadaki son cümlesini günümüzde yaşadığımız dolar kabusu ile ilgili yaptı. Instagram hesabının hikayeler kısmından paylaştığı gönderiye, ''Dolar 16. Sene bitmeden reşit olur'' notunu düştü.

171844-hande-sarioglu-isyan-etti-d1e178a6a2d6adc8cac236c9623c2d90

Hande Sarıoğlu bu yorumu ile de sosyal medyada ciddi bir ilgi gördü. Ünlü ismin susmaya pek niyeti yok gibi.

Peki ünlü isim Hande Sarıoğlu’nun kim olduğunu merak ediyor musunuz? Merak ediyorsanız başlayalım anlatmaya.

19 Eylül 1988, Akçakoca doğumlu ve tam adı Hande Lala Sarıoğlu üniversite eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamış.

Ünlü ismin setlere ilk adımı ise Aşk-ı Memnu dizisindeki düğün organizatörü rolü ile oldu. 2010 yılında Star TV'de Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programında yer alan güzel isim 2011'de Pasaport adındaki yarışma programında Ümit Erdim ile birlikte sunuculuk yaptı.

Daha sonra FOX’ta Kaç Para Kaç programının sunuculuğunu yaptı ve Şubat 2016'da TV8 kanalında başlayan Böyle Çok Daha Güzelsin programında Alp Kavasoğlu ve Sema Çelebi ile birlikte jüri üyesi olarak yer almaya başladı.

5de616d7554285177c1f3d1f

2017'nin ağustos ayından itibaren Tivibu Spor'da çalışmaya başlayan Hande Sarıoğlu, Burada ilk önce Emin Çağlar ve Fatih Altaylı'nın yorumculuk yaptığı Spor Saati programını sundu.

Ali Poyrazoğlu'nun Acı Günü Ali Poyrazoğlu'nun Acı Günü

2 Aralık 2019'daki programda Fatih Altaylı ile tartışması sonrası, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video nedeniyle işine son verildiğini açıkladı.