Dünyaca ünlü modeller Gigi Hadid (25) ve kardeşi Bella Hadid'in (24) babası Mohamed Hadid, Türkiye'de adeta kendinden geçtiğini belirtti. Gezi için geldiğini ve Sultanahmet'te bir otele kaldığını kaydeden baba Hadid, Ayasofya ile Sultanahmet Cami'nde nam

Dünyaca ünlü modeller Gigi Hadid (25) ve kardeşi Bella Hadid'in (24) babası Mohamed Hadid, Türkiye'de adeta kendinden geçtiğini belirtti. Gezi için geldiğini ve Sultanahmet'te bir otele kaldığını kaydeden baba Hadid, Ayasofya ile Sultanahmet Cami'nde namaz kıldığını söyledi."Çocukken iki yıl İdlib'de yaşamıştım"

Camilerin tarihine ve mimarisine ilişkin bilgiler alan Mohamed Hadid'in gittiği birçok yeri fotoğrafladığı görüldü. Basın mensuplarına demeç veren Hadid, 7 ile 9 yaşları arası Suriye'nin İdlib şehrinde yaşadığını ve Arapçasını geliştirdiğini kaydetti."Türkiye'nin yemeklerine, tarihine ve doğasına aşığım"

Türkiye'ye 20'nci kez geldiğini ifade eden Mohammed Hadid, daha önceki gezilerinde bir süre İskenderun'da kaldığını söyledi. Türkiye'ye her gelişinde daha çok hayran kaldığını aktaran baba Hadid, Türkiye'nin yemeklerine aşık olduğunu dile getirdi."Gaziantep'teki Zeugma müzesini çok merak ediyorum"

Türkiye'de gittiği bazı yerlerdeki manzaranın adeta nefesini kestiğini söyleyen Hadid, bu kozmopolit atmosferin büyük bir tutkunu olduğunu ifade etti. Daha önce Bodrum'a gittiğini kaydeden Hadid, bundan sonra Alaçatı, Kapadokya ve Gaziantep'e gitmek istediğini belirtti. Baba Hadid, özellikle Gaziantep'teki Zeugma müzesini çok merak ettiğini söyledi."Çocuklarımın hepsinin Arapça isimleri var"

Türkiye'de tarihin ve karmaşık kültürlerin iç içe geçtiğini aktaran Hadid, en beğendiği yeri seçemediğini çünkü beğendiği çok fazla yer olduğunu belirtti. Sarayların, müzelerin ve camilerin tarihi dokusunun kendisini büyülediğini ifade eden Hadid, Türkiye'nin hem modern hem de tarihi bir yönü olduğunu dile getirdi.Bütün çocuklarının birer Arapça ismi olduğunu da söyleyen Hadid, çocuklarının Arapça isimlerini saydı. Maria'nın Arapça isminin Zayn olduğunu kaydeden baba Hadid, "Alana'ın ismi Emel, Gigi'nin ismi Nur ve Bella'nın ismi de Hayriye" bilgisini verdi.