Hafta içi sıcaklıklar düşüyor, yağmur geliyor!

Cezayir üzerinden gelen çöl sıcakları yarın etkisini kaybedecek, ülkenin kuzey kısımlarında sağanak yağışlar etkili olacak. Sıcaklıklar ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde ortalama 10 derece düşecek.

Genel 03.05.2021 - 16:10 04.05.2021 - 04:18 İlan35

17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma dönemi sürerken milyonlarca kişi eve kapandı, sıcklıklar ise artmaya başladı. Bu güzel havalarda evlere kapanan milyonlarca kişi hava durumuna dair daha ayrıntılı bilgiler edinmeye çalışıyor. Cezayir üzerinden Türkiye'de gelen çöl sıcaklarının etkisini göstermesiyle birlikte adeta yazı andıran günler yaşanıyor. Bu sıcaklıkların ülkeden yavaş yavaş çekileceğini aktaran Meteoroloji, hafta ortasında sıcaklıkların ani biçimde düşeceğini bildiriyor. Çöl etkisi nedeniyle ülkedeki bazı bölgelerin 30 dereceyi gördüğü ancak sıcaklıkların 10 derece birden düşeceği belirtildi.

Karadeniz'de sıcaklık düşüyor, yağmur geliyor!

Ülkenin kuzey bölgelerinden başlayarak yarın itibarıyla hava sıcalıklarının düşeceği kaydedildi. Karadeniz illeri Trabzon ve Samsun'da bugün 24 derece olan sıcaklıkların yarın birden 17 dereceye, Giresun'da ise 28 dereceden 18 dereceye ineceği aktarıldı. Hava sıcaklığı yarın İstanbul'da 21, Zonguldak ve Ordu'da 17 dereceye düşecek. 

Yurt genelinde 20 derece civarında seyredecek serin havanın etkisinin 3-4 gün süreceği ifade edildi. Perşembe gününden sonra sıcaklıkların yeniden yavaş yavaş yükseleceği aktarıldı. Yarın Karadeniz ve Doğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak yağışlar etkisini gösterecek.

O bölgelerde çöl tozu etkili olacak!

Bu geceden itibaren Trakya'nın kuzeyi ve batısı, İstanbul ile Batı Karadeniz'de etkisini göstermeye başlayacak sağanak yağışlar, yarın ülkenin kuzey kıyılarında etkili olacak. Poyrazın etkisi nedeniyl Marmara'da sıcaklıklar 21-24 derece arasına inecek. Karayelin etkisini göstereceği İç Anadolu'da ise sıcaklıklar ortalama 5 derece düşecek. Sıcaklıkların 29-35 derece arasında seyredeceği Bodrum, Adana, Denizli ve Şanlıurfa'da ise çöl tozları etkisini gösterecek. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@