Son dönemde AKP'ye destek açıklamalarıyla ve güzellemeleri ile tanınan ünlü isimHakan Ural, katıldığı canlı yayın programında "Z kuşağı oy kullanmamalı" dedi ve sonra kim olduğu merak edildi.

Son dönemde dikkat çeker şekilde AKP'ye destek çıkışlarıyla gündem olan Hakan Ural, bu kez de 'Z kuşağı' diye nitelenen, 1990'lı yılların ikinci yarısında doğanların iktidara olan duruşunu hedef aldı.

Kanal D'de "Neler Oluyor Hayatta" isimli programda yorumculuk yapan Hakan Ural, "Z kuşağı oy kullanmamalı" dedi ve olanlar oldu.

"Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?" başlığıyla yapılan bir sokak röportajını değerlendiren Ural, Z kuşağı ile ilgili şu dikkat çeken ifadeleri kullandı:

"Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence."

İşte bu söylemi sonrası önce Z kuşağı sonra da sosyal medya Hakan Ural'ın kim olduğunu ve siyaset ile olan bilgisini, geçmişini, bağını merak etti.

Resim

Mabel Matiz'den Sonunda Konuştu Ve Neden Ağladığını Açıkladı! "İnatla Devam" Mabel Matiz'den Sonunda Konuştu Ve Neden Ağladığını Açıkladı! "İnatla Devam"

Geçmişi ile ilgili tek şansının Selçuk Ural'ın oğlu olduğu söylenen Hakan Ural'ın en çok konuşulan bilgisi ise asker kaçaklığından ceza almış birisi olarak Montrö konuşması oldu. Sosyal medyada dalga konusu olan bu tesadüf sonrası Ural'ın eski kareleri ve beyanları yayınlanmaya başlandı.

"Z kuşağı oy kullanmamalı diyen Hakan Ural, senin bi oy kullandığın ülkede onların iki oy hakkı olmalı." denilen Ural için
"Askerlikten kaçmak için sahte rapor almaktan dolayı hapse girmiş olmak, böyle bir rejimde, Hakan Ural için gurur vesilesidir." yorumları yapıldı.
Eski mankenlerden olan ve magazinin gözde isimlerinden Hakan Ural, 1999'da sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası'ndan yararlanarak cezasının 5'te 2'sini yattıktan sonra tahliye edilmiş ve askere alınmıştı. Sonrasında ise acemi eğitimini Hatay'da kalan aylarını da Van'da asker olarak geçirdi.

Sibel Can ile olan evliliğinin sonlanması ile önce magazin gündeminden düşen ve unutulmaya başlanan Hakan Ural sonrasında geçmiş yaşantısı ve ekranlara yansıyan kareleri ile ters bir şekilde tutucu bir profil çizmeye ve iktidar yanlısı davranmaya başlaması ile dikkat çekmiştir.