Hakkâri ve Şırnak'ta PKK'ya nefes yok! Eren Operasyonları başladı

Hakkâri ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya hiçbir şekilde nefes aldırılmıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu şehirde Eren Operasyonları başladı. 

Güncel 29.04.2021 - 11:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Irak'ın kuzeyine yönelik Pençe-Yıldırım Operasyonu ve Pençe-Şimşek Operasyonu'na devam ediyor. Söz konusu operasyonlar sürerken, aynı zamanda Hakkâri ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya darbe indiriliyor. Konuya ilişkin açıklama İçişleri Bakanlığından geldi.

Açıklamada, terör örgütü PKK'nın Türkiye gündeminden silinmesi, PKK'lı teröristlerin sözde barınma bölgeleri arasındaki geçişlerinin önlenmesi ve söz konusu teröristlerin etkisizleştirilmesi amacıyla Eren Kazan-Oğul Operasyonu ve Eren Cudi-Besta Operasyonu'nun başlatıldığı bildirildi. 

Eren Kazan-Oğul Operasyonu Hakkâri'de yürütülürken, Şırnak'ta ise Eren Cudi-Besta Operasyonu gerçekleştiriliyor. 5 bin 280 personelin görev yürüttüğü operasyonlara 352 operasyonel tim katılım gösteriyor. Operasyonlarda, Güvenlik Korucu Timleri, Polis Özel Harekât, Jandarma Özel Harekât ve Jandarma Komando ekipleri yer alıyor. Eren Operasyonları, Trabzon'da PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül anısına düzenleniyor. 

Ne olmuştu?

Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı Köprüyanı Mahallesi'nde 11 Ağustos 2017 tarihinde güvenlik güçleri ile PKK terör örgütü arasında çatışma çıkmıştı. Henüz 15 yaşında olduğu öğrenilen Eren Bülbül, PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar etmişti. Eren Bülbül, güvenlik güçlerine PKK'lı teröristlerin erzak çalmak amacıyla girdiği evi göstermiş ancak o sırada alçak teröristler tarafından ateş açılmıştı. PKK'lı teröristlerin hain saldırısı neticesinde Eren Bülbül şehit olmuştu. Aynı zamanda Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik de söz konusu saldırı neticesinde şehit düşmüştü. 

Eren Bülbül'ün 1 Ocak 2002 tarihinde dünyaya geldiği ve Maçka İmam Hatip Anadolu Lisesi'ne giderken babasını kaybettiği öğrenilmişti. Bunun üzerine annesine maddi anlama destek olabilmek için bahçe işleriyle meşgul olan Eren Bülbül, yevmiyeyle çalışmaya başlamıştı. Eren Bülbül'ün 12 kardeşe sahip olduğu ve Trabzonspor'u çok sevdiği ifade edilmişti. THY'ye (Türk Hava Yolları) ait bir yolcu uçağına da Eren Bülbül anısına Maçka adı verilmişti. 

Eren Bülbül'ün şehit düştüğü saldırının failleri olan teröristler Mehmet Yakışır, Bedrettin Çeliker, Barış Coşkun ve Levent Dayan öldürülmüştü. Güvenlik güçlerine yardım etmek isterken PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün kanı yerde kalmamıştı. Şimdi de Eren Bülbül'ün anısını yaşatmak için Eren Operasyonları düzenleniyor. Bu operasyonlar ile PKK terör örgütüne peş peşe darbe indiriliyor. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@