Halis Karataş kimdir? Jokey Halis Karataş nereli? Kaç yaşındaydı öldü mü?

Halis Karataş kimdir? Bold Pilot jokeyi Halis Karataş nereli, kaç yaşında? her yerde aranmaya başladı. Bu akşam Fox TV ekranlarında yayınlanan Bizim İçin Şampiyon filminin ardından herkes Hali Karataş'ın hayat hikayesini merak etti.

Gündem 01.11.2020 - 19:55 04.05.2021 - 04:25 İlan35
Halis Karataş kimdir? Bold Pilot jokeyi Halis Karataş nereli, kaç yaşında? her yerde aranmaya başladı. Bu akşam Fox TV ekranlarında yayınlanan Bizim İçin Şampiyon filminin ardından herkes Hali Karataş'ın hayat hikayesini merak etti. 6 kez Gazi Koşusu'nu kazanan jokey Halis Karataş, Türkiye'de at yarışı denildiği zaman akla gelen ilk isimdir. Halis Karataş ile 2014'te vefat eden eşi Begüm Atman'ın aşkı, 'Bizim İçin Şampiyon filmine konu olmuştur. Peki Hali Karataş kimdir? Eşiyle nasıl tanıştı? Bold Pilot'ın hikayesi ne? İşte detaylar...Halis Karataş kimdir? Nereli, Kaç yaşında?

Ünlü jokey Halis Karataş hayat hikayesi ve Bold Pilot efsanesi Çukur'da sürüyor. Son bölümde Cumali ve Jokey Halis Karataş görüştü. Ekrana kitleyen sahneler sonrası Halit Karataş hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki Halis Karataş nereli, kaç yaşında?

Halis Karataş 2 Ekim 1972'de doğdu. Maddî durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğu olarak, Sivas'ın bir köyünde dünyaya geldi. Çocukluğunda futbola ilgi duyuyordu. Jokey olmasına vesile, amcasının ve babasının seyis, ağabeyi Hüseyin Karataş'ın da jokey olmasıydı.

Ailesi kendisinin jokey olmasına karşı çıktı; ancak o 14 yaşında jokeylik için ilk adımını attı. Binicilik sektörüne girdikten sonra eski TJK başkanlarından Özdemir Atman'ın kızı Begüm Atman ile evlendi. Azra ve Özdemir adında iki çocuğu vardır.Halis Karataş, girdiği yarışın bitiş anlarındaki sakin davranışlarıyla ilgi çekti. Kariyeri boyunca 5 Gazi koşusu şampiyonluğu yaşadı. Bunun yanında 2009'da düzenlenen Enternasyonel Yarış Festivalindeki özel Malazgirt koşusunu kazandı. 20 Temmuz 2012 tarihinde 7 koşuda birinci olarak bu alanda 1985 yılında 6 koşu kazanan jokey Dede Mutlu'dan rekoru almıştır.

Ayrıca Halis Karataş çok iyi bir Galatasaray taraftarıdır. 21 Temmuz 2009'a kadar bindiği 520 at ile 165 şampiyonluk yaşadı. 20.07.2012 de çıktıgı 7 yarışın yedisini de kazanarak, Türkiye spor tarihine geçmiştir.2006'da kazandığı Gazi Koşusu'ndan sonra hakkında şike ve adam yaralama suçlamaları yapıldı. Bunun üzerine yaptığı basın açıklamasında:"Öncelikle bu haberlerin gerçek dışı, kasıtlı ve kötü niyetli olduğunu, benim yıllardır çok çalışmakla elde ettiğim başarılarımı karalamaya yönelik olduğunu belirtmek istiyorum. Hakkımda iddialarda bulunan bu şahsı ablamla belki 5-6 kez gördüm.

Bu kişi bizden intikam almak ve haksız çıkar sağlamanın tek yolunu ünlü bir kişi olmamdan dolayı şahsıma iftira atmakta bulunmuştur." dedi. 20.07.2012 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşulan 7 yarışın tümünü kazanarak kırılması zor bir rekorun sahibi olmuştur.

2014 yılında Halis Karataş'ın eşi, TJK Asli Üyesi Begüm Atman Karataş uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenilerek 48 yaşında hayata veda etti.Bold Pilot, Halis Karataş'a şampiyonluk getiren atın adıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@