Halit Kıvanç hayatını kaybetti! Usta radyocu Halit Kıvanç hayatını kaybetti..

Ünlu radyocu ve gazeteci Halit Kıvanç hayatını kaybetti.. 97 yaşındaki duayen ismin hayatını kaybettiği açıklandı.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

Oğlu Ümit Kivanç Twitter hesabından vefatını "Halit Kıvanç’ı kaybettik. Bizimle birlikte sevenlerinin de başı sağolsun. Cenaze 27’si perşembe, öğle namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı içindeki camiden kalkacak, aynı Twitter defnedilecek." diyerek duyurdu.

Halit Kıvanç Kimdir?

18 Şubat 1925 İstanbul Fatih doğumludur. Radyo ve televizyon eski maç sunucusu ve gazeteci olan Halit Kıvanç, Türkiye'nin en uzun süre çalışmış sunucularından biri ünvanının sahibidir..

Halit Kıvanç, yazar ve müzisyen Ümit Kıvanç'ın babasıdır.

Pelé ile ilk röportajı yapan gazeteci olarak nam salmıştır.

Pertevniyal Lisesi sonrası İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Siirt-Kozluk ilçesinde 3 ay hakimlik yapmıştır.

Türkiye'nin döneminde en prestijli gazeteleri Milliyet, Tercüman, Hürriyet, Güneş gibi gazete ve dergilerde yönetici olarak üst düzey görevler almıştır.

1953 yılında Alp Zirek ve Halit Talayer ile birlikte Türkiye'nin ilk günlük spor gazetesi Türkiye Spor'u çıkarmıştır. İngiliz ünlü yayın kuruluşu BBC'de bir yıl çalışmıştır.

FIFA Dünya Kupası'nı televizyondan sunan ilk Türk spiker olan Halit Kıvanç, TRT'de kültür sanat, programları sunmuştur. 

1983 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası maçıyla maç spikerliğine veda etmiştir.