Halkbank 0.59 Faizli Kredi Açıklaması Yaptı, Son Dakika

Halkbank 0.59 Faizli Kredi Açıklaması Yaptı, Son Dakika. Halkbank yeni bir kampanya açıklaması yaptı. İşte detaylar...

Ekonomi 07.09.2021 - 08:14 07.09.2021 - 08:15 Vural Pars

Bankalar üzerinden kredi almak isteyenlere son dakika gelişmesi yaşandı. Halkbank kamu bankası olmasından dolayı devlet destekli olarak kredi vereceğini duyurdu. Halkbank üzerinden ihtiyaç kredisi olarak verilecek bu kredilerde 0.59 faizle işlem yapılacak mı, merak konusu oldu. Bankadan yapılan açıklama ile birlikte, 0.59 faizli kredilerde henüz bir gelişme olmadığı ve bankadan kredi alacak kişilere düşük faizlerle kredi verileceği duyuruldu. 

0.59 Faizli Kredi Verilecek mi?

Bankadan 0.59 faizli kredi kampanyası devlet destekli olacağı için, resmi gazetede yayınlanması gerekiyor. Bu ay içinde gündeme gelecek olan ve 100.000 TL'ye kadar Halkbank tarafından verilecek kredi haberinde 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli 0.59 faizli kredi alabileceksiniz. 0.59 faizli kredi almak isteyenler, belirlenen bu şartlara göre kredi alabilecek. 

Şartlar Nedir?

Kredi almak isteyenler, onay almaları için 0.59 faizli işlemlerine başvuru yapmadan önce kredi şartlarını bilmesi gerekiyor. Banka uygun olan müşterilere kredi onayı verecek ve bu onay üzerinden işlem yapacak. Sizlerde eğer 0.59 faizle işlem yapmak istiyorsanız, banka kredi notunuzun en az 1200 ve üzerinde olması gerekiyor. 100.000 TL'ye kadar başvuru yapan kişilerin, diğer bankalarda başka kredi ve kart borçları varsa, bu borçları kapatması da istenecek. Bankalardan icralık olan ve banka kredi notu düşük olan kişiler onay alamayacak. Emekli olan kişilerin bu bankadan maaş alması şartı vardır. Çalışan kişilerin ise en az 6 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olması gerekmektedir. 

halkbank-059-faizli-kredi-aciklamasi-yapti-son-dakika1

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Bankadan 0.59 faizli kredi açıklaması yapıldıktan sonra, bu krediyi alabilmeniz için bir tek yöntem olacak. Halkbank'ın resmi internet sitesi üzerinden 0.59 faizli kredi başvurusunu yapabileceksiniz. Banka 0.59 faizli kredi kampanyası adıyla, yeni bir başvuru ekranı açacak ve buradan yapacağınız başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirecek. Halkbank 0.59 faizli kredilerde, uygun müşterilerine hemen kredi imkanı sunacak. 36 ay vadeye kadar onaylanacak bu kredilerde, onay alırsanız hemen en yakın Halkbank şubesine giderek, kredi kullanabileceksiniz. Halkbank şubeleri üzerinden kredi başvurusu için gideceğiniz zaman kimliğinizi, cep telefonunuzun ve gelir belgenizi götürmeniz gerekmektedir. 

Bankanın güncel faiz oranlarını öğrenmek istiyorsanız, Halkbank'ın internet sitesine girerek buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca güncel faizlerle kredi almak isteyenler, siteye girebilir veya en yakın Halkbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi alacak kişilere, banka hemen sonuç verecek ve onaylanan kredinizi de hemen aynı gün içinde kullandıracaktır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@