Halkbank 6 Ay Ödemesiz Faizsiz Uzun Vadeli 100 Bin Türk Lirası Kredi Veriyor!

Halkbank altı ay ödemesiz dönemle 100 bin Türk lirasına kadar kredi finansmanı vereceğini açıkladı! altı ay hiçbir şekilde vatandaşlar geri ödeme yapmadan 100 bin Türk lirası alabilecekler.

Ekonomi 20.06.2021 - 11:33 20.06.2021 - 11:35 Berkay Keskin

Pandemi koşullarında devam ettirdiği bu krediyle kamu bankası vatandaşlarına destek sunmaya devam ediyor! kredinin detayları ise haberimizde.

Halkbank pandemi başında vatandaşlarının yanında olduğunu göstermişti. Düşük faizli ve altı ay ertelemeli temel destek kredileri sunmuştu. Bu kredilerinin yanı sıra taşıt ve uygun faizli konut kredisi desteği de vermişti banka. Şimdi ise vatandaşlarına yeni bir kampanya sunuyor! Halkbank’tan altı ay ödemesiz şekilde vatandaşlar 100 bin Türk lirasına kadar finansman desteği alabilecekler. Koşullar ise açıklandı. Hemen başvurun!

ALTI AY ÖDEMESİZ 100 BİN TÜRK LİRASI

Halkbank gerek çiftçi gerekse esnafın yanında sadece pandemi de değil her ihtiyaçları olduğunda durmuştur. Kamu bankası şimdi de kadın girişimcilere özel bir kredi fırsatı sunuyor. Faizsiz ve altı ay boyunca ödeme olmadan 100 bin liraya kadar kredi vereceğini açıkladı. Kadın girişimcilerinin yanında olan bankanın bu kampanyasına ise oldukça yoğun talep geldi. İşte kampanyanın özellikleri ve başvuru işlemleri…

Vatandaşlarımızı memnun etmek için çalışan kamu bankası bu nakit finansmanını 36 ay vade imkanıyla kendi işini kuran ya da kurmak isteyen kadın girişimcilere verecek. İşini sıfırdan kurmak isteyen kadın girişimciler için verilecek nakit desteği 100 bin Türk lirası değerinde. Yeni iş imkânı oluşturmak ve işletme yaşı 6 yılı geçmemiş kadın girişimciler içinse verilecek nakit finansman desteği 50 bin Türk lirası. Ödemeler ise her ay eşit taksitlerle yapılacak. 6 ay boyunca ana para ödemesi bulunmayacak. Aynı zamanda kampanyaya ek fırsat olarak havale ya da EFT işlemlerinden ücret alınmayacak. Kadın girişimcilerin kredi limitleri de 5 bin Türk lirasına çıkarılacak. Ticari kredi kartlı kullanımı verilecek. 

KREDİDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Halkbank’ın 3 ay vade imkânı altı ay ödemesiz dönemle 100 bin Türk lirasına kadar sunduğu bu destek kredisinden aşağıdaki koşulları sağlayan vatandaşlarımız yararlanabilecek;

-    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
-    Kadın girişimciler
-    Planlanan projeyi tamamlamak üzere olanlar ya da organizasyon kabiliyetine sahip olan girişimciler
-    Sahibi ya da işletmenin ortalı olan bayanları (işletmenin yönetimi içerisinde ise aktif şekilde faaliyet alıyor olmaları gerek)
-    KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimi tamamlamış olan 30 yaşından büyük olmayan girişimciler. (Bu gruptaki vatandaşlara 100 bin Türk lirasına kadar finansman desteği veriliyor)
-    En az bir senelik ustalık belgesi olan ve ilgili meslek kolunda son bir sene içerisinde işletme açmış olanlar (bu gruptaki vatandaşlar için limit 225 bin Türk lirasına kadar çıkmaktadır.)
-    Kredi başvurusu itibariyle en az bir yıldır ustalık belgesine sahip olan ve ilgili kolla ilgili son bir yıldır kendi işletmesi olduğunu belgeleyebilen esnaf ve sanatkârlar 

Vatandaşlarımız unutmamalıdır ki bu kredi şimdilik sadece kadın girişimcilere verilmektedir. Kadınların sosyal hayatta olduğu kadar iş hayatına da dahil olmaları için verilen bu kredi faizsizdir. 6 ay boyunca ödemesiz dönemin olmamasının yanı sıra vatandaşlardan faiz ödemesi de alınmaz. Vade sonunda sadece alınan tutar geri ödenir. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@