Ülkemizde birden fazla banka emekli kişilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik farklı kredi kampanyaları düzenlemeye devam etmektedir. Hayatın içerisinde karşılaşılan birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik destek sağlanması amacı ile yüksek limitli kredi kampanyası düzenlendi. Emekli maaşı alan vatandaşlar kefilsiz ve şartsız şekilde kredi kullanma hakkına sahip oluyor.

Emeklilerin Yanında Bulunan Ziraat Bankası

Türkiye’de özellikle emeklilerin en fazla sevdiği bankalarda ilk sırada gelen Ziraat Bankası, müşterilerine özel ihtiyaç ve konut kredisi kampanyası düzenledi. Böylelikle emekli olan vatandaşların işine kolaylık sağlandı. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ile 36 ay vade üzerinden 1.63 faiz oranıyla kullanım hakkı sunmaktadır. Emekli maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan müşteriler sadece ihtiyaç kredisi olmamakla birlikte konut kredisi de kullanma hakkına sahip olabilmektedir. 1.37 faiz oranları üzerinden başlayarak 120 ay vadeye kadar uzanan kredi imkanlarından faydalanmanız için Ziraat Bankası şubelerine giderek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Halkbank emekli maaşlarını banka üzerinden alan müşterileri için koşulsuz ve şartsız şekilde kredi alma hakkı tanıyor. Emekli maaşınızı Halkbank üzerinden almanız durumunda 100 bin TL tutarına kadar 1.60 faiz oranlarından başlayan kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç kredisi ödemelerini 36’ya adar uzanan vadelerde ödeyebilirsiniz. Başvurular internet şubesi kanalıyla ya da direkt şekilde Halkbank’a ait en yakın şubeye giderek yapılabilmektedir.

odeme-5

Denizbank Emekliye Özel İhtiyaç Kredisi

Denizbank, emekli maaşını banka aracılığı ile alan müşterileri için 3 ay ile 36 ay arasında değişkenlik gösteren vadelerdeki kredi imkanlarından yararlanma hakkı tanıyor. 100 bin TL tutarına kadar çıkan ihtiyaç kredisi 1.59 faiz oranları ile değerlendiriliyor. Kredi almak için banka şubelerine gitmek istemeyenler için internet bankacılığı kanalı açık durumdadır. Fakat internet bankacılığı kullanmak istemiyorsanız en yakın Denizbank şubesine giderek başvurunuzu yerine getirebilirsiniz. Başvuru esnasında ise yanınızda nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz, son aya ait olan resmi fatura ya da ikametgah belgesi bulundurmanız gerekir. Kredi onayları şube üzerinden ya da internet üzerinden yapılması fark etmeksizin aynı gün içerisinde verilmektedir.