Emekli ve dar gelirli vatandaşların en önemli uğrak yeri her zaman PTT olmuştur. PTT dar gelirliler için kesenin ağzını açtı! Yarın hesaplarda.

Karşılıksız binlerce lira yarın hesapta! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank hikaye! Tek gerçek PTT!  Geçtiğimiz yaz ayından beri birçok emekli aldığı promosyonlarla borçlarını ödedi ve rahat bir nefes alabildi. Fakat ülkemizde emekli olanlar kadar birde emeklilik yaşına gelmiş fakat emekli olmaya hak kazanamamış kimseler de bulunuyor.

TC kimlik numarası son hanesi 0-2-4 olanlar ödeme aldı! 6-8 olanlar yarın ödeme alacak: 74000 TL ödeme haberi gündemde! TC kimlik numarası son hanesi 0-2-4 olanlar ödeme aldı! 6-8 olanlar yarın ödeme alacak: 74000 TL ödeme haberi gündemde!

İşte bu kimselerde promosyon ödemelerinin duyurulmasının ardından kendilerine yardım yapılamasını da dört gözle beklemeye başlamışlardı. Neyse ki bu bekleyişleri uzun sürmedi. 

Başvuru Detayları Belli Oluyor 

5 eylülden beri devam eden doğalgaz destek ödemelerinde yararlanmak isteyen kişiler e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına “aile ve sosyal hizmetler sosyal yardım başvuru hizmeti” yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirler. Burada kendilerinden istenen bilgileri girdikten sonra kişilerin tek yapması gereken beklemek olacak.  

Eğer hane gelirinin yeterli olmadığı yada kişilerin kronik hastalıklarından dolayı çalışmayacak oldukları tespit edilirse bu noktada kendilerine onay mesajı gelecek ve kişiler PTT şubelerine gidip faturalarını gösterdikten sonra destekten yararlanabilecekler. Fakat şunu da belirtmemiz gerekir bu destekten yaralanabilmek için faturalı ve ön ödemeli sayaç kullanıyor olmanız gereklidir. 

ilan365.net özel haber