Depremzedelere yardım faaliyetleriyle öne çıkan Haluk Levent, TIME dergisinin 'dünyanın en etkili kişileri' listesinde yer aldı. AHBAP derneğinin kurucusu sanatçı, Kahramanmaraş'taki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra destek faaliyetleriyle takdir topladı

Ünlü sanatçı Haluk Levent, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kurduğu AHBAP Derneği ile deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmaları ile dünyanın en önemli dergilerinden TIME dergisi tarafından 2023’te dünyanın en etkili 100 kişisi arasında gösterildi. TIME’ın listesi 'İkonlar, Titanlar, Sanatçılar, Liderler ve Yenilikçiler' başlıkları altında oluşturuluyor.

Levent, depremin ilk günlerinde kurduğu AHBAP Derneği ile deprem bölgesine giderek çalışmalara başladı. Ünlü sanatçı, depremden olumsuz etkilenen yurttaşların barınabileceği çadır kentler kurdu. Levent, düzenlediği yardım kampanyalarıyla birlikte farklı kentlerde çalışmalar yürüterek binlerce depremzedenin ihtiyaçlarını giderdi. Levent, son olarak Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te ev projeleri başlattı. İlk etapta 1150 adet ev inşa edileceğini açıklayan Levent, evlerin altı ayda teslim edileceğini duyurdu.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Haluk Levent, yaptığı açıklamada, deprem bölgesine yapılan bağışların 1 milyar TL'nin üzerinde olduğunu belirterek, kalan parayı deprem konutları için kullanmaya karar verdiklerini söyledi. Kalan paranın büyük bir bölümünü tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evlerin inşasına harcadıklarını ifade eden Levent, evlerin 2 katlı ve 83 metrekare olacağını, ailelerinde engelli çocuğu olan ve evleri yıkılan vatandaşlara ev yapacaklarını ve bunları ücretsiz vereceklerini belirtti. İlk etapta 1150 evin Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'te inşa edileceğini sözlerine ekledi.

Haluk Levent, Deprem Bölgesindeki Çalışmalarına Ev Projesiyle Devam Ediyor

Sanatçı Haluk Levent, 2022 yılında Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında kurduğu AHBAP Derneği ile deprem bölgesinde çalışmalar yürüttü. Depremzede vatandaşların barınabileceği çadır kentler kurarak ve yardım kampanyaları düzenleyerek binlerce insanın ihtiyaçlarını giderdi. Geçtiğimiz günlerde ise Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'e yapacakları ev projelerinin detaylarını paylaştı. Haluk Levent, deprem bölgesine arsaların devlet tarafından verildiğini ve üç ayrı firma ile inşaata başlayacaklarını belirtti. Projede, depremde evleri yıkılan ve engelli çocukları olan aileler ile otizm, serebral palsi, Down sendromlu ve SMA gibi engelli çocukların içinde bulunduğu aileler hedef alınıyor.