Hamside bolluk ve lezzet dönemi! Salgın nedeniyle müşteri yok!

Balık fiyatlarının istenen seviyelere gelmesi için havaların soğuması bekleniyordu. Hava sıcaklıklarının sonbahar normallerine gelmesinin ardından Karadeniz'de hamsi fiyatı düşmeye başladı.

Genel 28.11.2020 - 10:36 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Balık fiyatlarının istenen seviyelere gelmesi için havaların soğuması bekleniyordu. Hava sıcaklıklarının sonbahar normallerine gelmesinin ardından Karadeniz'de hamsi fiyatı düşmeye başladı. Soğuk havalar hem hamsi bolluğuna neden oldu hem de hamsinin lezzetlenmesini sağladı.


Hamsinin kilosu 5-10 TL arasında


Hamsilerin lezzetinin arttığını kaydeden Trabzonlu balıkçı Yakup Bektaşoğlu, kar yağmasının ve havaların soğumasının etkisine değindi. Hamsi turşusu yapmak isteyenler için bu zamanların ideal olduğunu kaydeden Bektaşoğlu, hamsinin kilosunun 5 ila 10 lira arasında değiştiğini belirtti.Salgın nedeniyle pazarların boşaldığını söyleyen balıkçı Hami Çolak, hamsiye kar suyunun değmesi sonucu istenen fiyatların ve lezzetin geri geldiğini söyledi. Hem bol hem de ucuz hamsinin bulunduğunu kaydeden Çolak, salgın nedeniyle müşteri bulamadıklarını sözlerine ekledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@