Sosyal medyada ortaya çıkan ve Bebek sahilinde halka açık şekilde hem cinsel ilişki anları hem de çıplak erkek görüntüleri televizyonlar da dahil "Türk" denilerek algı yapılması ortalığı karıştırdı.

Bebek sahilinde halka açık şekilde çırılçıplak güneşlenen erkek ve cinsel ilişkiye girenler hakkında "Türk çıktılar" denilerek haberler yapılması ve yanlış bilgiler sonras şahısların daha önce de provokasyon için Bodrum'da yine benzer hareketlerde bulundukları ve Türk olmadıkları, aksine Pakistanlı ve Türk vatandaşlığı alan sığınmacılar oldukları öğrenildi.
Bugüne kadar bu ülkede hiçbir Türk tarafından bu şekilde görüntüler yaşanmazken, şimdi "Türkler yapıyor" algısı yaratmanın nedeni merak edilirken sosyal medyada "Bebek sahilinde ki sapıklıktan sonra sorulması gereken sorular ; 1- İnfial yaratmak için bir plan mı bu gibi olaylar? 2- Bu gibi sapıklıklar devam edecek mi ? 3- Kaos yaratarak rejim değişikliği için altyapı çalışmaları mı ? " ifadeleri ile sorgulandı.
Sosyal medyada Türk algısı yaratma gayretleri eleştirilirken ve sorgulanırken en çok dikkat çeken ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ait bir kanal olan TRT haber sunucusunun "Ve Türkler" diyerek kendi milletine yanlış algı yaratması oldu.
Yaşanılan rezilliği "Türk" olarak dillendiren haber sunucusu Hamza Çiftçi ise hem merak edildi, hem de eleştiri ve soru yağmuruna tutuldu.
En çok dikkat çeken ise TRT sunucularından Hamza Çiftçi'nin sosyal medya hesabından, Bebek sahilindeki uygunsuz görüntülerde yer alanları "Ve Türkler" diyerek lanse ederken, Esenyurt'ta camide çocuk istismarı yaratan sığınmacı hakkında herhangi bir milliyet bildirimine gitmemesi oldu.
Gelen tepkilerin ve eleştirilerin ardından ise Hamza Çiftçi "‘Ve Türkler’ ifadesini kullanmamdaki amaç şahısların yabancı olduğunun iddia edilmesi ve ısrarla uyruklarının sorulmasıydı. Türk olduklarının teyidini aldığımda merak edildiği için yazdım. Harf sayısı sınırlı olduğundan bu iki kelimeyle yetindim." diyerek açıklama yaptı.
TRT ve Hamza Çiftçi şu cimlelerle twitterda gündem olmuştu;
"Hamza Çiftçi gazeteciysen, Ö. yerine Pakistanlı T.C kimliği alarak TÜRK vatandaşlığına geçtiğini ve Özgür ismini aldığınıda yazsana… C.M.T Carmen den hiç bahsetmeyelim… "
"TRT muhabiri Hamza Çiftçi Esenyurt'ta çocuk tacizinde bulunan şahsın uyruğuna değinmemeyi tercih etti."
Resim
Türk düşmanı,ırkçı TRT muhabiri Hamza Çiftçi’nin “Ve Türkler” olarak sevinçle duyurduğu #bebek sahilde köpek gibi çiftleşen sapıklardan C.M.T adlı kadının adının Carmen Maria T. olduğu, erkeğinse “Özgür” adını alan Ak Partililerin Pakistanlı sapık bir kardeşi olduğu ortaya çıktı.