Sen Çal Kapımı dizisinin yıldız simi Hande Erçel açtığı davayı kazandı! Oyuncu Hande Erçel'e annesinin kanser ile savaştığı dönem sosyal medyada fotoğrafını paylaşıp ‘bazlama surat’ diye yorum yapan sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç’a dava açmıştı. O paylaşımın altına pek çok ünlü isimde gülerek yanıt vermişti. Hande Erçel açtığı davayı kazandı!

Sen Çal Kapımı dizisinin yıldız ismi Hande Erçel, sosyal medyada fotoğrafını paylaşıp ‘bazlama surat’ diyerek dalga geçen sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç hakkında dava açmıştı. O dönem Hande Erçel'e pek çok ünlünün yakın arkadaşı sosyal medya fenomenleri "Uf sıkıldık bu bazlama suratlıyı görmekten" diyerek yorumlar yapmıştı.

ÜNLÜ İSİMLERİN HANDE'YE İKİYÜZLÜLÜĞÜ!

Şimdilerde kendileri doğum yaptığı için kilo alan ve röportajlarında "Kilolu kadınlar neden dizilerde başrol oynayamıyor, kapak kızı olamıyor. Kadınların dış görünüşü ile alay edenler" diye konuşan ünlü isimler o dönem Hande Erçel'e yapılan bu yorumları gülen emojilerle desteklemişlerdi.

Hande Erçel, Lütfü Alp Kılınç'a karşı açtığı davayı kazandı. Oyuncunun, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde Kılınç’ın fiziksel özelliklerini aşağıladığını, çektiği videolarda kendisiyle dalga geçtiğini öne sürerek cezalandırılmasını istenmişti.

Mahkeme, hakaret suçu işlediği gerekçesiyle sosyal medya fenomeni Kılınç’a 109 gün adli para cezası verdi. Cezanın her günü 20 TL’den paraya çevrilerek; sanığın 2 bin 180 TL ödemesine hükmedildi.

Hande Erçel’in avukatı Nail Gönenli konuyla ilgili olarak “Manevi tazminat davamız 25 Şubat’ta görülecek. Ceza kararı çıktığı için manevi tazminat davamızın da lehimize sonuçlanacağını düşünüyorum. Adalet yerini bulacak” dedi.

HANDE ERÇEL'in ANNESİ SİTEM ETMİŞTİ!

O dönemler birde annesinin kanser rahatsızlığı ile zor günler geçiren Hande Erçel, sosyal medyada ve magazinde aktif olmamasına rağmen kendisine yapılan bazlama surat yorumlarına karşı bazlama ile fotoğraf paylaşarak pasif tepki vermişti. Hande Erçel'in annesi o dönemler kanser ile uğraşırken kızına yapılan yorumlara üzülerek "yeter artık rahat bırakın kızımı" diyerek sitem etmişti.