Habertürk'ten paylaştığı dans videosu nedeniyle kovulması ile gündeme gelen Hande Sarıoğlu kimdir? Hande Sarıoğlu ne mezunu? Hande Sarıoğlu  hangi okuldan mezun? Hande Sarıoğlu kaç yaşında? Hande Sarıoğlu sevgilisi kim? Hande Sarıoğlu nereli? Hande Sarıoğlu ve Fatih Altaylı tartışması nedir?

Kişisel Instagram hesabından arkadaşları ile evde eğlendiği bir sırada paylaştığı dans videosu nedeniyle Habertürk'ten kovulan gündeme yerleşen Hande Sarıoğlu daha sonra yaptığı açıklamalarla da tartışmayı alevlendirdi.

Kanaldan daha öncede uyarı aldığını söyleyen Hande Sarıoğlu kanal ile karşılıklı olarak anlaşarak ayrıldığını söylese de "6 yaşından beri spiker sunucu olmak hayali olan bir kız olarak çatır çatır okulumu da okudum, çatır çatır sunucu da oldum spiker de. Oryantal de yaparım kariyer de." diyerek  sosyal medyada gündem olmaya devam etmişti.

DAHA ÖNCE FATİH ALTAYLI İLE TARTIŞMIŞTI!

Hande Sarıoğlu daha önce de Habertürk'te beraber program yaptığı Fatih Altaylı ile canlı yayında tartışmıştı. Sarıoğlu'nun kovulmasının ardından bu tartışma anın videoları sosyal medyada yeniden servis edilerek kovulmanın gerçek nedeni denildi.

Altaylı'nın yorumunun ardından moderatör Sarıoğlu'nun "Aynı hareketi Emre Belözoğlu yapsaydı yorumunuz ne olurdu?" şeklindeki soru yöneltince stüdyoda gergin anlar yaşandı.


NE OLMUŞTU?

Fatih Altaylı 2019 yılında Trabzonspor - Galatasaray mücadelesini yorumlarken sarı kırmızılı futbolcu Ömer Bayram'ın rakibine yaptığı hareket ile sarı kartın doğru olduğunu ifade etmişti. Bunun üzerine Hande Sarıoğlu "Aynı hareketi Emre Belözoğlu yapsaydı yorumunuz ne olurdu?" diye sorunca Fatih Altaylı bunun bir hakaret olduğunu söyleyerek "Kim olsa aynı yorumu yaparım. Ben ahlaksız bir adam değilim. Bana yaptığın saygısızlıktır. Siz konuşun, ben gidiyorum." diyerek stüdyoyu terk etmişti.


Peki Hande Sarıoğlu Kimdir?

19 Eylül 1988 tarihinde Düzce’nin Akçakoca ilçesinde doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.

Hande Sarıoğlu, bir dönem ekranları kasıp kavuran hala tekrarları reyting rekorları kıran Aşk-ı Memnu dizisinde düğün organizatörü rolünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Sarıoğlu daha sonra ise Star TV'de Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programında yer alırken Pasaport adlı yarışma programında Ümit Erdim ile birlikte sunuculuk yaptı. Sarıoğlu sunuculuk kariyerine FOX’ta Kaç Para Kaç programıyla devam ederken daha sonra TV8'de Böyle Çok Daha Güzelsin programında jüri üyesi olarak yer aldı.

2017 yılında Tivibu Spor'da çalışmaya başlayan Hande Sarıoğlu, 2019 yılıyla Habertürk'te çalışmaya başladı. Sarıoğlu burada Emin Çağlar ve Fatih Altaylı'nın yorumculuk yaptığı Spor Saati programını sundu. Altaylı ile tartışan Sarıoğlu programdan ayrıldı ve yine aynı kanalda spor haberlerini sunmaya başladı.