Kronik hastalığı olan vatandaşlara devlet aylık 3336 TL ödüyor. Ocak ayında da zamlı olarak hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda konuyla ilgili açıklama geldi. Kimler sosyal destek almaya hak kazanıyor? İşte para desteği başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı...

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Eğer sizin de bu tarz bir hastalığınız var ise devletten düzenli olarak sosyal yardım alabilirsiniz. Aylık ödeme alacaklar için önemli şartlar sunuldu. Devlet, 2023 yılında da sosyal yardım ödemelerini sürdürüyor. Üstelik Ocak ayında sosyal desteklere zam da geldi. Şimdi ise başvuruda aranan şartları sizlere ileteceğiz.

Kronik Hastalığı Olanlar Dikkat!

Kronik hastalığını var ise devletten düzenli olarak yardım parası alabiliyorsunuz. Evde bakım maaşı adı altında ödenen bu yardımdan faydalanmanız mümkündür. Peki hangi kronik hastalıkları kapsamaktadır? Belirli kronik rahatsızlıklarda hastaya veya ona bakmakla yükümlü olan kişiye ödeme yapılıyor.

Hangi Hastalıklar İçin 3336 TL Ödeniyor?

Tüberküloz veya SSPE hastalarına evde bakım maaşı verilmektedir. Her ay para yardımı sağlanıyor. Bu ayda da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklamasına göre evde bakım aylıkları hesaplara yatırıldı. Sizler de yapacağınız başvuru ile birlikte kronik hastalığınız neticesinde devletten aylık para desteği alabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır.