Kar yağışı, kış aylarının gelmesi ile birlikte birçok ilde etkisini göstermeye devam ediyor. Bu yağış hayatı olumsuz etkilemesi ile beraber birçok ilden de kar tatili haberleri geldi. Eğitime ara verilen illerde Valilik açıklaması yapılırken Vatan'dan sayısı arama motorunda hangi illerde kar tatili var sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki 22 Aralık 2021 kar tatili olan il ve ilçeler hangileri?

Hangi il ve ilçelerde okullar tatil 22 Aralık 2021? Kar tatili olan iller hem öğrenciler hem de veliler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Türkiye genelinde birçok ilde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde birçok ilde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Bazı il ve ilçeler beyaza bürünürken bazı illerde ise karla karışık yağmur devam ediyor. Hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin altına düşmüş durumda. Özellikle kar tatili haberleri öğrenciler ve veliler tarafından bu süreçte yakından takip ediliyor. Peki hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? 22 Aralık bugün kar tatili var mı?

HANGİ İL VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL 22 ARALIK 2021?

22 Aralık 2021 Çarşamba günü bazı il ve ilçelerde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Özellikle köy yollarının karla kaplanması nedeniyle eğitime ara verilen iller şöyle;

Artvin: Artvin il merkezi ve murgul ilçesinde bir gün süreyle eğitime ara verildiği Artvin Valiliği tarafından duyuruldu. Ayrıca 22 Aralık 2021 tarihinde il merkezi ve murgul ilçesinde engelli ve hamile kamu çalışanları izinli sayılacak.

Safranbolu: Karabük’ün Safranbolu ilçesinde de kaymakamlık tarafından yapılan açıklama ile eğitime bir gün ara verildi. Kamu görevlisi hamile ve engelli çalışanlar da bugün izinli sayılacak.

Kastamonu: Kastamonu Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre yoğun kar yağışı nedeniyle Kastamonu’nun ağlı, Azdavay, bozkurt, Çatalzeytin, Küre, Devrekani ilçelerinde eğitime ara verildi. İnebolu ilçesinde lise ve yaygın eğitim kurumları hariç tüm okullar ile Cide, Doğanyurt, Şenpazar ilçelerinde taşımalı eğitime ara verildi. Ayrıca kamuda çalışan engelli ve hamile personel de bugün idari izinli olacak.

Ağrı: yoğun ve kar yağışı ve fırtına nedeniyle Ağrı’da da bazı ilçelerde okullar tatil oldu. Ağrı’nın hamur Taşlıçay Patnos ve tutak İlçelerinde eğitime ara verildi.

Amasra: Amasra’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle tüm eğitim kurumlarında 22 Aralık 2022 günü eğitimi ara verildiği açıklandı., 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilirken uzaktan eğitimin devam edeceği öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı 2023 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Açıklandı! 2023 Şubat Ayı Bedelli Ödemeleri Milli Savunma Bakanlığı 2023 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Açıklandı! 2023 Şubat Ayı Bedelli Ödemeleri

hangi-il-ve-ilcelerde-okullar-tatil-22-aralik-2021-kar-tatili-olan-iller-2

Bitlis: Bitlis’in Tatvan, Güroymak ve hizan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle 22 Aralık Çarşamba günü eğitime ara verildi. Ayrıca Tatvan’da kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı açıklandı.

Konya: Konya Valiliği yeni bir açıklama yaparak 22 Aralık Çarşamba günü milli eğitime bağlı okullarda ve aile Sosyal hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı kreşlerde eğitime ara verildiğini duyurdu. Ayrıca engelli ve hamile kamu çalışanları da bugün idari izinli sayılacak.

Muş: 22 Aralık Çarşamba günü muşta da kar tatili ilan edildi. Bugün Muş’ta da Engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacak.

Diyarbakır: Diyarbakır’ın kulp ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. İlçe milli eğitim müdürü Fatih kaya yaptığı açıklamada köy yollarının ulaşıma kapandığını bu nedenle de taşımalı eğitime de ara verildiğini ifade etti.

Zonguldak: Zonguldak‘ta yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitimi bir gün süreyle ara verildi. Sadece taşımalı sistemle eğitim veren okullarda 22 Aralık Çarşamba günü bir gün süreyle tatil olacak.