Hangi illerde orman yangını çıktı? Yangınlar neden çıktı? Türkiye'de yangın çıkan iller!

Türkiye alev alev yanıyor ülkenin dört bir yanından yangın haberleri gerilirken terör örgütünün yangınları çıkardığı iddia ediliyor. Hangi illerde orman yangını çıktı?

Gündem 30.07.2021 - 12:11 30.07.2021 - 12:11 Volkan Arık

Türkiye'nin dört bir yanından gelen yangın haberleri ile ciğerimiz yandı. Önce Manavgat ardından 17 farklı ilde başlayan Orman yangınlarına müdahale hala devam ediyor. Manavgat'ta çıkan Yangınlarda Hayatını kaybeden vatandaşlar olurken aynı zamanda binlerce hayvan telef oldu. Peki hangi illerde orman yangını çıktı? Yangınlar neden çıktı? Türkiye'de yangın çıkan iller…

Türkiye iki gündür ülkenin dört bir yanından gelen orman yangınları ile sarsılmaya devam ediyor. Manavgat, Mersin, Adana, Osmaniye, Bodrum, Marmaris, Kütahya ve başka illerimizde çıkan Orman yangınlarına itfaiye ekipleri ve vatandaşların müdahaleleri sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada büyük hasarın oluştuğu yerlerde her türlü desteğin vatandaşlara sağlanacağını söylemişti. Peki hangi illerde yangın çıktı? Yangınlar neden çıktı? İşte yangın çıkan iller listesi...

hangi-illerde-orman-yangini-cikti-yanginlar-neden-cikti-turkiyede-yangin-cikan-iller-1

YANGIN ÇIKAN İLLER

Kayseri, Osmaniye, Adana virgülü Muğla, Antalya ve Konya bunun yanı sıra Kütahya'da orman yangını çıktı. Ekipler yangının devam ettiği bölgelerde müdahalesini sürdürüyor. Dumandan etkilenen insanların olmasının yanı sıra yangın nedeniyle çok sayıda hayvan da telef oldu.

MANAVGAT'TA BAŞLAYAN YANGIN KONTROL ALTINDA

Antalya'nın Manavgat ilçesinde önceki gün başlayan ve saatler boyunca süren yangın nihayet itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Manavgat'ta yaşayan vatandaşlar yanan evlerini görünce gözyaşlarına boğulurken hayvanlarda telef oldu. Bölgeye giden tarım ve orman bakanı Pakdemirli yangında 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

hangi-illerde-orman-yangini-cikti-yanginlar-neden-cikti-turkiyede-yangin-cikan-iller-3

BODRUM VE MARMARİS YANIYOR

Muğla'nın tatil bölgeleri Bodrum ve Marmaris Dede yangın çıktı. Marmaris İçmeler girişinde bulunan Siteler Mahallesi’nin Hemen üst kısmında başlayan yangın nedeniyle vatandaşlar bölgeye akın akın terk etmeye başladı. Yangına karadan ve havadan müdahale hala devam ediyor.

OSMANİYE'DE BİR YANGIN DAHA ÇIKTI

Osmaniye merkeze bağlı dere obası köyünde ormanlık alanda yeniden Dumanlar yükselmeye başladı. Vatandaşlar durumu yetkililere haber verirken yangına müdahale edildi. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bölgeye çok sayıda su tankı, arazöz ve orman işçisi sevk edildi. Ekiplerin yangını hala müdahalesi devam ederken rüzgarında etkisiyle yangının geniş bir alana yayıldığı ve büyüdüğü öğrenildi. Yangının başladığı bölgede çevre köyler tahliye edildi.

hangi-illerde-orman-yangini-cikti-yanginlar-neden-cikti-turkiyede-yangin-cikan-iller-4

KAYSERİ, ADANA VE MERSİN YANIYOR

Orman yangınları Kayseri Adana ve Mersin'de de devam ediyor. Yangınlar nedeniyle çok sayıda köy boşaltıldı vatandaşlar evlerini bırakmak zorunda kaldı nota aynı zamanda birçok vatandaş hayvanların telef olması nedeniyle gözyaşlarına boğuldu.

YANGINLAR NEDEN ÇIKTI?

Türkiye'de farklı illerden gelen yangın haberleri panik ve korkuya neden olurken yangınlar neden çıktı sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Şu anda çok yönlü soruşturma devam ediyor ancak terör örgütü PKK mensupları sosyal medya hesaplarından yangınları kendilerinin çıkardığına dair paylaşımlar yapıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@