Hakkında cinsel tacizden suç duyurusu yapılan Hanifi Zengin adeta sosyal medyayı salladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Hanifi Zengin için bugün hakkında cinsel tacizden suç duyurusunda bulunulurken, son olarak hekimlere ve hekimlerin eylemini görüntüleyen gazetecilere saldırdığı görüntülerde geldi.

Sosyal medyada ve yazılı basında "Adı Hanifi Zengin… Siz onu içinde “İstanbul’da eylemcilere polis müdahalesi” ya da “polis saldırısı” ifadelerinin geçtiği haberlerde, birilerine sırıtarak bağırdığı, el kaldırdığı, saldırdığı ya da saldırı talimatı verdiği görüntülerinden biliyorsunuz. Kendisi ne yaptığının farkında olmayan herhangi bir polis değil, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü!" şeklinde tepkiler ile haber olan Hanifi Zengin'in hakkındaki taciz iddiası da ayrıca merak konusu da oldu.

Onur Yürüyüşü'nde taciz uygulayan polis amirinin soruşturulması için kadınlardan kampanya

Hanifi Zengin'in hakkında bu sabah İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde,  26 Haziran günü düzenlenen ve yüzlerce kadın ve LGBTİ+’nın gözaltına alındığı Onur Yürüyüşü’nde Hanifi Zengin’in çok sayıda eylemciye gözaltı esnasında cinsel tacizde bulunduğu öğrenildi.

Hanifi Zengin’in hakkında çok sayıda taciz iddiası varken, katledilen arkadaşları için greve giden hekimlere el kaldırdığı ve o eylemi görüntüleyen gazetecilere saldırdığı görüntüleri ise sosyal medyada ve yazılı basında ciddi tepkilere neden oldu.

Tacizci polisi ifşa ediyorum – Sendika.Org

DİSK Basın İş, sosyal medya hesabından Hanifi Zengin’in gazetecilere saldırı anlarından iki video paylaşarak İstanbul Valiliği’ne hitaben, “Gazetecilerin tartaklanmasına neden olan İstanbul Emniyet Müdürü Hanifi Zengin hakkında herhangi bir işlem yapacak mısınız? Alenen suç duyurusunda bulunuyoruz” diye seslendi.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

İşte örnek bir an;