Hastane çalışanı 15 sene işe gitmediği halde 530 bin Euro'dan fazla maaş aldı!

İtalya'da bir hastane çalışanının 15 sene işe gitmemesine rağmen 530 bin Euro'dan fazla maaş aldığı tespit edildi. 

Dünya 22.04.2021 - 15:57 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Olay, İtalya'nın Catanzaro şehrinde meydana geldi. Ciaccio Hastanesi'nde görevli bir kişinin, 2005 senesine işe gitmeyi bıraktığı ifade edildi. Söz konusu kişinin 15 senedir hiç işe gitmemesine rağmen 538 bin Euro değerinde maaş aldığı iddia edildi. 

Polis tarafından yapılan açıklamada, söz konusu devlet memurunun Ciaccio Hastanesi'ne 2005 senesinde atandığı ancak atamadan sonra işe gitmediği belirtildi. 

Tahkikat başlatıldı

İtalyan medyası, 15 senedir işe gitmemesine rağmen maaş alan devlet memuruna yönelik "görevi kötüye kullandığı" ve "irtikap ve sahtecilik suçlarına karıştığı" gerekçesiyle tahkikat başlatıldığı ifade edildi. 

Müdürü tehdit etmiş 

Öte yandan, devlet memurunun, disiplin soruşturmasını engellemek amacıyla müdürü tehdit ettiği de ileri sürülüyor. 

Devlet memurunun, Ciaccio Hastanesi'ndeki işine gelmediğini, kendisinin yerine geçen kişiye veya insan kaynakları birimine haber vermediği öğrenildi. Öte yandan, söz konusu iddialarla bağlantılı olarak Ciaccio Hastanesi'nde bulunan 6 müdüre yönelik de tahkikat başlatıldı. 

İlginç olaylar yaşanmıştı 

2016 senesinde İtalya hükümeti, kamu sektöründe devamsızlığın ne kadar yaygın olduğunun ortaya çıkarılması üzerine işten kaytarmaya karşı yasayı sıkılaştırmıştı. Soruşturmalardan birinde Sanremo'nun belediye binasında en az iki yıldır mesai saatlerini ihlâl eden 35 işçiyi yakalamak üzere gizli güvenlik kameraları kullanılmıştı.

Çalışanlardan ikisinin karısı, eşlerinin personel kartlarını basarken yakalanmışlardı. Diğer işçilerin de kanoya, alışverişe veya arkadaşlarıyla dışarı çıkmadan önce kart bastıkları görülmüştü. Başka bir olayda ise çalıştığı binada yaşayan bir trafik polisinin üstünde iç çamaşırları varken kart bastığı ve daha sonra da yatağına döndüğü tespit edilmişti. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@