Hava bugün nasıl olacak?

Meteoroloji'nin 2 Nisan Cuma günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz'in doğu kesimleri, İç Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve güney kesimleri, Doğu

Güncel 02.04.2021 - 07:47 04.05.2021 - 04:19 İlan35
Meteoroloji'nin 2 Nisan Cuma günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz'in doğu kesimleri, İç Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve güney kesimleri, Doğu Akdeniz, Orta Akdeniz ve Marmara Bölgesi'nin kuzey kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Genel olarak sağanak ve yağmur şeklinde etkisini gösterecek olan yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Akdeniz ve Orta Akdeniz'de yerel olarak gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve kuzey kesimleri, İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğu kesimleri, Doğu Karadeniz ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor.


Hava sıcaklığı


Türkiye'nin batısında hava sıcaklıklarının 2-6 derece artış göstermesi bekleniyor. Türkiye'nin güneydoğusunda ise hava sıcaklıklarının 2-4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgâr


Rüzgârın genel olarak kuzeyden ve kuzeydoğudan hafif ve orta şiddette eseceği öngörülüyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimlerinde rüzgârın güneyden ve güneybatıdan kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağış için uyarı!


Osmaniye, Hatay ve Adana çevrelerinde öğle vakitlerinin ardından kuvvetli yağış beklendiğinden vatandaşların hazırlıklı olmaları önem taşıyor.


İstanbul hava durumu


İstanbul'un parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi beklenirken, gece vakitlerinin ardından zamanla sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da beklenen en yüksek sıcaklık 12 derece.

Ankara hava durumu


Ankara'nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülüyor. Ankara'da beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.

İzmir hava durumu


İzmir'in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İzmir'de beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

Antalya hava durumu


Antalya'nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, doğusunda zamanla sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Antalya'da beklenen en yüksek sıcaklık 19 derece.

Zonguldak hava durumu


Zonguldak'ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Zonguldak'ta beklenen en yüksek sıcaklık 12 derece.

Trabzon hava durumu


Trabzon'un çok bulutu geçmesi beklenirken, zamanla yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Trabzon'da beklenen en yüksek sıcaklık 11 derece.

Erzurum hava durumu


Erzurum'un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, zamanla yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Erzurum'da beklenen en yüksek sıcaklık 8 derece.

Diyarbakır hava durumu


Diyarbakır'ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından zamanla sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisini göstereceği tahmin ediliyor. Diyarbakır'da beklenen en yüksek sıcaklık 15 derece.

Son Haberler Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@