Hava durumu nasıl olacak? Yağmur ve kar geliyor!

Samsun ve çevresinde bugün hava sıcaklığının 8.5 dereceye düşmesiyle sağanak hayatı olumsuz etkiledi. ( Fatih Kurt - Anadolu Ajansı )

Gündem 20.11.2020 - 07:55 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Haftanın son iş gününde Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun bazı kısımları, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz'de sağanak yağışlar görülecek.

Bazı bölgelerde kuvvetli yağış ve kar var!


Yağışların özellikle Antalya, Mersin ve Adana bölgelerinde gök gürültülü yağış şeklinde olacağı aktarıldı. Yağışların Erzurum, Ardahan ve Kars'ta kar yağışına döneceği belirtildi. Doğu Karadeniz'in denizden uzak iç bölgeleri ile Akdeniz'in batısında yer yer karla karışık yağış geçişleri yaşanabilir. Kuvvetli yağışların yaşanacağı bölgelerde sel ve su baskını gibi durumların meydana gelebileceği ifade edildi.


Hava sıcaklığı nasıl olacak?


Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? Hava sıcaklığı ise ülkenin güneydoğusunda 3-5 derece düşecekken, güneybatısında 2-4 derece yükseleceği bildirildi. Ülkenin diğer kısımlarında önemli bir değişikliğin yaşanmayacağı aktarıldı. Marmara ve Ege'nin kuzeyinde yer yer esecek kuvvetli rüzgarlar nedeniyle vatandaştan dikkatli olunması istendi.

İSTANBUL 13°C
Yer yer sağanak yağışlı

ANKARA 10°C
Hafif yağmur geçişleri görülecek

İZMİR 16°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA 18°C
Gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 12°C
Yer yer hafif yağmurlu

TRABZON 10°C, 13°C
Yer yer sağanak yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@