Hava durumu: Sağanak uyarısı yapılan illerimiz!

Meteoroloji'nin 24 Nisan Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Batı Karadeniz, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi'nin kıyı kesimleri ile Karabük, Bolu, Eskişehir, Burdur ve Isparta çevrelerinde sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü

Güncel 24.04.2021 - 11:43 04.05.2021 - 04:18 İlan35
Hava durumu: Sağanak uyarısı yapılan illerimiz!

Meteoroloji'nin 24 Nisan Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin batı kesimleri, iç kesimleri ve kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Batı Karadeniz, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi'nin kıyı kesimleri ile Karabük, Bolu, Eskişehir, Burdur ve Isparta çevrelerinde sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklıklarında artış!

Türkiye'nin doğu kesimleri ve güney kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerine göre yüksek olacağı öngörülüyor. Rüzgârın genel olarak kuzeyden ve kuzeydoğudan esmesi beklenirken, Türkiye'nin doğusunda güneyden ve güneybatıdan hafif ve orta şiddette eseceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege'nin kuzey kesimleri ve Marmara Bölgesi'nde kuvvetli rüzgârın etkili olacağı öngörülüyor. 

Ankara hava durumu

Ankara'nın 24 Nisan Cumartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 22 derece olacağı öngörülüyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul'un 24 Nisan Cumartesi günü çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 16 derece olacağı tahmin ediliyor. 

İzmir hava durumu

İzmir'in 24 Nisan Cumartesi günü çok bulutlu geçmesi beklenirken, zamanla sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 23 derece olacağı öngörülüyor.

Antalya hava durumu

Antalya'nın 24 Nisan Cumartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 25 derece olacağı tahmin ediliyor.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak'ın 24 Nisan Cumartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 17 derece olacağı tahmin ediliyor.

Trabzon hava durumu

Trabzon'un 24 Nisan Cumartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 15 derece olacağı öngörülüyor. 

Erzurum hava durumu

Erzurum'un 24 Nisan Cumartesi günü az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 22 derece olması bekleniyor.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır'ın 24 Nisan Cumartesi günü az bulutlu ve açık geçmesi beklenirken, aralıklı olarak parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 30 derece olacağı öngörülüyor. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@