Meteoroloji 16 Şubat hava durumu tahmin raporlarını yayınladı. Hafta sonu için plan yapan İstanbullulara da uyarı geldi. Planlarınızı erteleyin çünkü hafta sonu İstanbul'a kar geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 16 Şubat hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Alınan son bilgilere göre Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da kar yağışı etkisini yitirmişti ancak yeniden geliyor. özellikle hafta sonu İstanbul'da kar ve sağanak bekleniyor. Ülke genelinde ise hava çok bulutlu ve parçalı bulutlu olacak. İç ve Doğu Anadolu kesimlerinde bu geceden itibaren buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve Sis hadisesi görülebilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 16 Şubat 2022 hava durumu tahmin raporlarını yayınladı. Yurt genelinde bugün ava genel olarak parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu olacak. Akdeniz'in yüksek kesimlerinde İç Anadolu'nun güneyinde ve doğusunda Karaman ve Niğde'nin Toros Dağları kesimi ile Kayseri ve Sivas'ın yüksek kesimlerinde, Karadeniz Bölgesi'nin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek yerlerde kar örtüsü olabilir. Bu bölgelerde Çığ tehlikesine karşı da vatandaşların dikkatli olması istendi.

Sıcaklıklar artacak

Meteoroloji uzmanı Orhan Şahin ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ülke genelinde şubat ayının sonuna kadar yağış beklenmediğini söylemiştin. Yeni bir açıklama daha yapan Orhan Şen, Bu gece ve Sabah saatlerinde iç ve Doğu Anadolu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve Sis etkilendiğini dile getirdi. Sıcaklıklar ise Türkiye genelinde 3 ve 4 derece daha artacak.

THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar... THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar...

hava-durumu-tahminleri-degisti-istanbullular-hafta-sonu-plan-yapmayin-kar-geliyor-2

 İstanbul için kar yağışı uyarısı geldi

Hafta sonu ise başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde sağanak yağış ile başlayacak. Şubat ayının son haftasında İstanbul ve son bir kez daha kar görülebilir. Özellikle İstanbul'un Trakya Bölgesi ve yüksek kesimlerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

16 Şubat 2022 hava durumu

16 Şubat 2022 çarşamba günü Marmara Bölgesi'nde hava çok bulutlu olacak. Bu gece ve yarın sabah saatlerinden itibaren ise Marmara Bölgesi'nde pus ve Sis hadisesi bekleniyor. Ege Bölgesi'nde ise Bugün havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Bugün Akdeniz Bölgesi'nde de hava parçalı ve az bulutlu olacak Yarın sabah saatlerinden itibaren ise iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de Havanın parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin edilirken Karadeniz Bölgesi'nde ise yüksek kesimlerde kar yağışı görülebilir.