İçişleri Bakanlığı Marmaris'teki yangına ''20 helikopter, 14 uçak, 2 İHA ile müdahale ediliyor'' demişti ancak hava trafik görüntülerinde 1 helikopter, 1 uçak,1 İHA görüldü.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda dün başlayan yangında hava trafik görüntüleri İçİşleri Bakanlığını doğrulamadı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edildiği bildirilirken Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sabotaj ihtimali üzerinde duruyordu.

Mehmet Oktay, "Bizlere gelen bilgiler sabotaj olduğu yönündeydi. Yangının çıktığı bölge ve bir kaç yerde çıkması itibariyle yangının sabotaj olduğunu düşünüyoruz." ifadelerini kullanmıştı ve tartışma başlamıştı ki hava trafik görüntüleri bu tartışmayı gölgede bıraktı.

Marmaris'te orman yangını söndürülemedi; Belediye Başkanı Oktay'dan gece görüşlü helikopter çağrısı!

Erdoğan'dan Korkutan Haber Geldi! Erdoğan Hastalandı! Sağlık Durumu Nasıl? Corona mı? Üzen Haberi Refik Özen Verdi! Erdoğan'dan Korkutan Haber Geldi! Erdoğan Hastalandı! Sağlık Durumu Nasıl? Corona mı? Üzen Haberi Refik Özen Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangını ile ilgili sosyal medya paylaşımlarına ilişkin "Yangın başladığı andan itibaren sosyal medya şeytanları devreye girdi. İnsanlar geceden itibaren burada uyumuyorlar ve herkes bir tek ağacın kurtarılması için çaba sarf ediyor" dedi.

İçişleri Bakanlığı resmi hesabından yapılan açıklamada da yangına 14 uçak 20 helikopter ile müdahale edildiğini açıkladı; ancak flighradar'da öğle saatlerinde 1 helikopter, 1 uçak,1 İHA olduğu görülünce yeni bir tartışma da başladı.

Saat 16:15 itibariyle görüntülerde hala ilave bir hava taşıtı görünmediği bilgisi ise Yeniçağ'da yer aldı.