AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün Türk Lirası mevduatına ilişkin yeni düzenlemeyi açıklamış, düzenlemenin ardından dolar kuru düşüşe geçmişti.

Dün ise Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TRT canlı yayınında Kur Korumalı TL Mevduat düzenlemesini ve hükümet kabinesinde verilen yeni ekonomik kararlara ilişkin yorumlarda buundu.

728xauto-2

Nebati ''Hem bir model öne sürüyoruz, hem dün Cumhurbaşkanımız bir manifesto yayımladı. Bu değişim bir normalleşme. Son birkaç aydır kur ataklarıyla ilgili yaşanan gelişmeler ve yapılan yorumlar normal olmayan bir şeyin tartışmasıydı. Şimdi normale döndük'' ifadelerini kullandı.

Ancak yeni bakan konuşmasında öyle bir cümle kullandı ki, sosyal medyada tepki de çığ gibi büyüdü.

Nureddin Nebati: “Fırsatçılık yaparsan, bu ülkeye zarar verecek hareketler yaparsan, bundan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın nasıl bir bakanlık olduğunu anlayacaksın” dediği konuşması dün gece ve bugün itibari ile sosyal medyanın gündemindeydi.

FHKN_e3X0AEJYbu

Nebati’nin üslubu ile ilgili olarak gazeteci ve geniş bir takipçi kitlesine sahip Erk Acer de sosyal medya hesabından bu konuşmaya istinaden “Dengeleri altüst etmişler, ülkeyi bitirmişler. Tehditle ülke yönetebileceklerini düşünüyorlar. Ortaçağ’ın çok gerisindeler” yorumunda bulundu.