Suriyeli, Afganlı, Pakistanlı akını ile istila edilen Türkiye'nin hali tartışılırken bu arada ekonominin de iflas sesleri karşılık bulmaya başladı.

Ülkede güven yitiren iktidar ve bağımlı kuruluşlar sonrası, vatandaşın sadece inanç duyduğu ve gönüllü akademisyenlerden oluşan bağımsız araştırma grubu ENAG enflasyon rakamını 156,86 olarak açıkladıktan sonra TUİK'in bile açıkladığı yıllık enflayon oranı yüzde 69,97 olarak dehşet boytlara ulaştığını kanıtladı.

Yazılı basında ekonominin uçurumun kenarına çoktan geldiği, AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çaresiz çırpınışları ile, Arabistan kucaklaşması, kabine değişikliklerine düşmesi, müteahhitlerin bile devlet ihalelerinden kaçmaya başlaması ile duyurulurken, çoktandır arka kapı döviz satışları ile tutulan döviz kuru da beklenen patlama sinyalini bugün verdi.

Bugün dolar ne kadar, euro kaç TL? 30 Aralık 2021 dolar ve euro kuru verileri - Ekonomi Haberleri - Son Dakika Haberler

Uzun süredir yerli yabancı tüm kuruluş ve uzmanların dile getirdiği ve beklediği üzere dolar kurunun patlama yaşayacağı ve Türkiye'deki diğer döviz kurlarına bile bakıldığında rahatlıkla anlaşılacağı üzere gerçekteki dolar kurunun zaten uçtuğu ve dolayısı ile bu baskılar sonucu ciddi bir patlama yaşayacağı göürşleri de gerçekleşme için start aldı.

Cuma Günü Öncesinde Emekliye Ek Ödeme: 30.000 TL'ye Kadar İhtiyacı Olan Emekli İçin Son Şans Cuma Günü Öncesinde Emekliye Ek Ödeme: 30.000 TL'ye Kadar İhtiyacı Olan Emekli İçin Son Şans

Konu ile ilgili TÜİK'in enflasyon rakamı sonrası önce ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş "geçmiş olsun" diyerek durumu açıkladı ve sonra ise bir diiğer uzman Selçuk Geçer doların her an 17 rakamını göreceğini soyal medyasından duyurdu.

İşte o paylaşım;