HDP hariç 4 partiden ortak “Biden” bildirisi!

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Genel Kurulunda, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden tarafından kullanılan “soykırım” ifadesine karşı bildiri okundu. Bildiride Joe Biden’ın tarihi gerçekleri 180 derece çarpıtarak “soykırım” ifadesi kul

Güncel 28.04.2021 - 06:17 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, topraklarını işgal ettikleri Amerika yerlilerine soykırım uygulayarak kurdukları medeniyetle ve yüzlerce katliam, soykırım ve sömürgeyle dolu bir tarihle bugünlere gelen Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) 46. Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını “Türk soykırımı” yerine “Ermeni soykırımı” ilan ederek tarihinde tek leke bulunmayan Türklere iftira atması karşısında hazırlanan “kınama” bildirisi AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP oylarıyla kabul edildi. Kandan beslenen bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ise, pek tabii ki katliamda yarıştığı Ermeni çetelerini savunarak bildiriye imza atmadı.

Bildiride, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’ın 24 Nisan 2021 tarihinde yaptığı açıklamasında, 1915 olayları ile ilgili Ermeni lobisinin yalanlarını içeren tezlerini sahiplenmesi, TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından şiddetle ve esefle kınandı ve siyasi saiklerle tarihin tahrif edilmesinden başka bir manası bulunmayan temelsiz iftiraların en şiddetli biçimde reddedildiği vurgulandı.

“Olumsuz etkilere neden olacak bu karardan…”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden’ın tarihî olaylarla ilgili hüküm vermeye ahlaken ve hukuken hiçbir yetkisinin bulunmadığının altı çizine bildiride, Joe Biden’ın yaptığı “soykırım” açıklamasının TBMM nezdinde yok hükmünde olduğu belirtildi.

Doğrudan ABD Başkanı Biden’a seslenilen bildiride şu çağrıda bulunuldu:

“Joe Biden, tarihî hakikatlerle bağdaşır hiçbir tarafı bulunmayan, aziz Türk milletini vicdanen derinden yaralayan söz konusu hatalı açıklamayı bir an önce düzeltmeli, Türk halkı ve Ermeni halkı başta olmak üzere tüm bölge halklarının güven, huzur, barış ve istikrar içinde yaşama çabasına destek olmalı, Türkiye-ABD ilişkileri üzerinde kaçınılmaz olumsuz etkilere neden olacak bu karardan acilen geri dönmelidir.”

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@