HDPKK yaktı, Devlet yaptı; teslim edilecek...

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlar sırasında bölücü terör örgütü PKK’nın EYP ve patlayıcılarla yerle bir ettiği alanlar temizlendi ve yaşama hazır hâle getirildi. Sur ilçesinde sıfır olarak yapılan 57 binadan 28’i hak sahiplerine te

Ekonomi 01.05.2021 - 05:46 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristlerin saldırıları nedeniyle ağır hasar gören Diyarbakır ilinin Sur ilçesindeki yapılar, ihya çalışmaları kapsamında üretilen projelerle sil baştan yapıldı ve projelerin tamamlanması için de çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Cemal Yılmaz Mahallesi, Cevdet Paşa Mahallesi, Dabanoğlu Mahallesi, Hasırlı Mahallesi, Özdemir Mahallesi ve Savaş Mahallesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında Dabanoğlu Mahallesi’ndeki 40 yapıdan 16 tanesi, Özdemir Mahallesi’ndeki 115 yapıdan 77’si olmak üzere toplam 155 yapıdan 93’ünün teslimi gerçekleştirildi. 

Tamamlanan hemen teslim ediliyor

Lalebey Mahallesi ile  Alipaşa Mahallesi’nde toplam 5 etapta sürdürülen çalışmalar çerçevesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 1. etaptaki 2 putik otel, 8 iş yeri ve 47 konut yapısından 28’inin anahtar teslimleri 3 Mayıs 2021 Pazartesi günü Alipaşa Mahallesi’nde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Birinci etap dışındaki diğer 4 etaptaki çalışmalar ise tamamlandıkça bekletilmeden hak sahiplerine teslim edilecek.

Hak sahiplerine hatırlatma!

Anahtar teslimi ile ilgili bilgilendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, hak sahiplerinin veya yerine bakacak vekillerinin anahtarlarını almak için geldiklerinde yanlarında bulundurmaları gereken belgeler olduğunu belirterek, söz konusu şartlar ve belgelerle ilgili ayrıntıların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün resmî internet sayfasında bulunduğu bilgisini verdi.

3 Mayıs 2021 Pazartesi günü yapılacak anahtar teslim programına gelemeyen hak sahiplerinin, kurum tarafından belirlenecek başka bir tarihte anahtar teslim işlemlerinin yapılabileceği de belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@