Yayınlandığı akşamın en iddialı yapımlarından biri haline gelen Hekimoğlu gerek oyuncu kadrosu gerekse senaryosuyla emsallerimden bir adım öne geçmeyi başarıyor. Dizi hakkında merak edilen detaylar şu şekilde sıralanmakta olup, diziyi izlemek isteyenlerin bunları bilmesi iyi olacaktır:

Hekimoğlu Konusu


Hekimoğlu konusu: Hekimoğlu dizisinde şahsına münhasır bir doktorun başından geçen olayları izliyoruz. Ateş 40’lı yaşların henüz başlarında bulunan başarılı bir doktordur. Ateş, üniversiteden arkadaşı olan İpek’in yönetici konumunda olduğu bir hastanede görevini sürdürür. Ateş daha çok sahip olduğu sıradışı karakteriyle çevresinin ilgisini çekmektedir. Yaşam tarzındaki değişiklikler ve olayları farklı açılardan ele alması gibi durumlar onun çevresinden farklı gözükmesine neden olur. Onun en fazla bilinen özelliği ise hastalarla yakınlık kurmadan yalnızca hastalıklara odaklanarak belli bir araştırma yönetmesidir. Ateş için her vaka özel ve heyecan vericidir. Ateş üstlendiği bu araştırmaları nedeniyle her geçen gün daha fazla ün kazanmaya başlar. Ama hastane düzenine tam olarak uyum sağladığını söylemek çok zordur. Bu durum İpek’in de dikkatini çektiğinden dolayı İpek onu dikkatli olması konusunda uyaracaktır.

Hekimoğlu dizisinde Ateş’in çevresiyle ilişkisi ve başından geçen olayları yorumlama şekli ele alınıyor. Sıra dışı bir karaktere sahip olan Ateş’in ailesi ve arkadaşlarıyla olan ilişkileri dizinin ana konusudur. Özellikle emsallerinden çok daha farklı bir yapıya sahip olan dizi bu anlamda özel bir yapım izlemek isteyenler için iyi bir seçenektir. Hekimoğlu’nun son bölümü sürpriz sahnelerle doluydu. Dizinin son dakikaları da bu şekilde sürprizler yer alırken dizinin sonraki bölümüne dair meraklar artmaya başladı. Bu nedenle Hekimoğlu’nun gelecek bölümünde neler olacağı dizinin hayranları tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle dizideki gelişmeleri takipte kalmaya devam etmek için salı akşamı ekran başında olmakta fayda var. Ayrıca Kanal D resmi internet sitesi üzerinden de diziye dair son gelişmeleri takip edebilir, yapımın son tanıtımlarını izleyerek sonraki bölümlerde neler olacağına dair fikir alabilirsiniz.

Hekimoğlu Oyuncuları


Hekimoğlu oyuncuları dizinin takipçilerinin en fazla merak ettiği konuların başında bulunuyor. Yıldız kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken yapım oyuncu kadrosundan kaynaklı olarak takipçi sayısını katlamayı sürdürüyor. Hekimoğlu oyuncuları ise şöyle; Ebru Özkan, Timuçin Esen, Okan Yalabık, Damla Colbay, Aytaç Şaşmaz. Kaan Yıldırım. Ayrıca önümüzdeki günler içinde diziye yeni isimlerinde dahil olacağı beklenen durumlar arasına giriş yaptı. Bu isimler netlik kazandığında ise dizi ekibi tarafından açıklanması bekleniyor.

Ayrıca dizinin yapım ekibinde Ömer Özgüner, Kerem Çatay ve Ümmü Burhan yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini Hülya Gezer, Emre Aybek ve Semih Bağcı birlikte üstlenirken, dizinin bestecisi ise Tuna Hizmetli oluyor. 2 sezondur devam etmekte olan Hekimoğlu’nun ilk bölümü 17 Aralık 2019 tarihinde yayınlanmıştı. Başrollerinde Timuçin Esen, Kaan Yıldırım ve Okan Yalabık’ın bulunduğu dizi yayınlandığı ilk günden bu yana reyting listelerinin iddialı yapımlarından biri haline geldi. Hekimoğlu ilgi çekici kadrosu ve sürükleyici senaryosu ile uzun zaman reyting rekorlarını zorlayacak gibi gözüküyor. Yayınlandığı ilk günden bu yana yediden yetmişe takipçi kitlesine erişmeyi başaran yapımda sürprizlerin ardı arkası kesilmiyor. Yapımın yeni bölümünü izlemek için bu hafta da ekran başında olmakta fayda var.