Helal Olsun Sana Kaan Yıldırım! Hekimoğlu Dolapdere Memoli'den Disiplin ve Vefa Örneği!

Kanal D'nin ve dram sever Türk izleyicisinin harcadığı ekranların en kaliteli dizisi Hekimoğlu final yapıyor. Final yapan diziden herkes kaçarken hem izleyicilere hem de diziye saygı gösterdi!

Dizi Haberleri 18.05.2021 - 16:35 18.05.2021 - 22:54 Ece Sahan

Ekranların en kaliteli uyarlamalarından biri olarak adını kazıyacak olan Hekimoğlu, Salı günü hem mafyalığın bol hem de dramın bol olduğu dizilere karşı reytinglerde çıkış sağlayamadı. Kanal D ise dizinin yayın gününü değiştirmeyerek diziye final çektirmekte karar kıldı. 

ABD yapımı ödüllü dizi House M.D'den uyarlanan Hekimoğlu kimsenin beklemediğini gerçekleşti. House ne diyalogları ne de çekim tarzları ile asla ülkemize uyarlanamaz denilirken, Hekimoğlu hem kadronun mükemmel uyumu hem de cesur şekilde bire bir uyarladığı sahnelerle alkış aldı. 

Ancak dizi bol acıtasyon, bol dram, bol mafya, bol silah ve ölüm ve bol klişe oyunculuk, karakter, sahne ve çekimler seven Türk izleyicisine daha fazla reytinglerde dayanamadı. 

Hekimoğlu dizisisi kanal tarafından da yalnız bırakılıp, yapım şirketi de yeni Cam Tavanlar adlı yeni bir dizi çekmek isteyince dizinin fişi çekildi. Dijital platforma geçecek söylentileri de gerçek çıkmadı. Hekimoğlu efsanesi final yaparak veda ediyor.

Ancak son bir kaç bölüm kalmasına rağmen dizide Emre karakterine hayat veren Aytaç Şaşmaz ve Zeynep karakterine hayat veren Damla Colbay'ın diziden orjinaline uymayan bir halde alelacele geri dönmemek üzere çıkması ise seyirciye ve diziye büyük haksızlık olarak yorumlandı. 

Kalan son 2 bölümler de rolleri olmasına rağmen dizide yer almamaları ve yeni dizilerine başlamaları seyirci ve işe saygısızlık olarak algılanabilir. Aytaç Şamaz şimdilerde başrol olduğu yeni dizisinde çekimlere başladı bile. Orjinal hikayenin temelinin tamamen bozulduğu bu durumlarda yine de seyirci Emre ve Zeynep karakterlerini başka oyuncular oynayarak devam edebilir diye umarken, yeni ekipte ki oyuncuların orjinaldeki hikayelerinin derinliği ve benzerliği değil de öylesine seçilmiş şekilde, özellikle 13 karakterinin orjinalindeki hikayeye göre hiç bir bütünlük göstermemesi de dizinin yapımı tarafından hem orjinal diziye hem seyiriciye haksızlık. Buradaki eleştiri karakter tiplerinin görünüşleri değil görünüşülerinin hikayelerinin altında yatan derinlikleri ile biriliği ve oyunculuklarına benzer olmaması.  

"KAAN YILDIRIM'DAN DİSİPLİN VE SAYGI DERSİ!"

Hal böyle olunca başarılı oyunculuğu ile kendine hayran bırakan Kaan Yıldırım'ın dizide son ana kadar kalması büyük beğeni alanacak hareket olarak yorumlandı. Kendisine çok fazla proje teklifi gelmesine rağmen son ana kadar Hekimoğlu dizisinde yer alan Kaan Yıldırım adeta tüm oyuncara disiplin ve saygı dersi verdi.

Orjinal House dizisinde kimi bölümler hiç rolleri olamaması, kimi bölümler çok kısa rolleri olmasına rağmen oyuncuların diziyi terk etmemesi ve zaman zaman çıkan oyuncuların da yeniden gelmesi ABD dizilerinde sıklıkla görülen bir durum. Bizde ise oyuncuların egosal nedenleri yüzünden bu süreklilik bir türlü yakalanamıyor ve bu durum özellikle kaliteli yapımlarda göze çarpıyor ve olay bütünlüğü bozuluyor.    

Gelişmelerden Haberdar Olun

@