Emekliler ve işçiler bayram gelmeden bayram etmeye başlayacak. 2023 yılında ikramiye ödemelerine zam yapıldı mı? Zamlı ve güncel ikramiye ödemeleri açıklandı mı? İşte milyonları sevindirecek o habere dair detaylar...

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

2023 yılı emekli ve işçi ikramiyelerine ilişki nmerak edilenler yanıt buluyor. Çünkü öyle bir detay paylaşıldı ki emekliler adeta bayram edecek. Kamuda çalışan işçiler ise alacakları ödeme ile rahatlayacak. Tediye ödemelerindeki son durumu aktaralım. En düşük ve en yüksek kaç TL tediye ödemesi yapılacak bir süredir soruluyor. Bu konuda merak edilenler aktarılıyor.

Emeklinin Bayram İkramiyesi Zamlandı mı?

Emeklilerin Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 1100 TL bayram ikramiyesi alması bekleniyor. Henüz bayram ikramiyelerine yeni bir zam yapılmış değil. Dolayısıyla bayram öncesi nasıl bir adım atılır bilinmiyor. En yakın zamanda konuyla ilgili bir açıklamanın gelmesi muhtemel gözüküyor. 1100 TL'den iki bayram için toplamda 2200 TL'lik bir ödeme yapılması öngörülüyor.

Kamu Çalışanları Kaç TL İkramiye Alacak?

4D taşeron işçi olarak bilinen kamu çalışanlarının alacağı tediye ödemelerine ilişkin en düşük ve en yüksek ikramiye tutarı açıklandı. Nisan ayında bayram öncesi verilecek olan bu tutarın en düşük 2 bin 168 lira en yüksek ise 8 bin 233 lira olarak belirlendiği biliniyor. Bayram öncesinde yeni bir karar alınır mı bunu da zaman gösterecek. 

İkramiyelere Zam İsteniyor!

Hem emekliler hem de kamu işçileri için ikramiyelere zam istenmekte. Çünkü bayram ikramiyelerinde enflasyona yakın bir oranda zam yapılması alım gücü konusunda da milyonlara önemli avantajlar sağlayacaktır. Bu doğrultuda hükümetin alacağı kararlar ve bakanlıktan gelecek hamle de büyük öneme sahip.