Hemen başvuran alıyor! Nakit 40 bin TL'ye kadar alınıyor, hesaba geçiyor

40 bin liraya kadar devlet desteği herkesin hesabına anında yatırılıyor. Para yardımından faydalanmak isteyenlerin ise hemen başvuru yapmaları gerekiyor.

Ekonomi 08.06.2021 - 16:11 08.06.2021 - 16:20 Volkan Arık

Başvuran herkese 40 bin liraya kadar devlet desteği veriliyor. Bu para yardımından yararlanmak isteyenlerin hemen başvuru kanalları üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor. Eşya almak isteyen, ev yapan, faturasını ödeyemeyen vatandaşlar nakit para desteğinden yararlanabilir.

Pandemi sürecinde ekonomik anlamda sıkıntı çeken vatandaşlara devlet yardım etmeye devam ediyor. Sallanan desteklerden haberi olmayan birçok vatandaş ise başvuru yapamıyor. Özellikle son başlatılan destek ödemeleri ile birlikte evine tadilat yapmak isteyen, maddi durumu yeterli olmayan, faturalarını yemeyen vatandaşlar 40 bin liraya kadar para desteğinden faydalanabiliyor. Pandemi sürecinde Elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara ise 118 liralık yardım yapılıyor. Fatura ödemekte zorlanan vatandaşlarım Kronik hasta olması durumunda 200 liraya kadar ödeme yapıldığı biliniyor. Devlet tarafından verilen ve birçok vatandaşın bilmediği yardım ve destek ödemelerinin detayları haberimizde...

hemen-basvuran-aliyor-nakit

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ

Pandemi sürecinde ekonomik anlamda zorlanan ihtiyaç sahiplerinin elektrik faturasının her ay 118 liralık kısmı devlet tarafından ödeniyor. Bu yardımdan faydalanabilmek için hanedeki kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. 2021 yılında bu destekten faydalanmak için kişi başına düşen gelir şu an 852 lira olmalı.

KRONİK HASTALIĞI OLANLARA ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ

Kronik hastalığı bulunan ve evde cihaza bağımlı olmak zorunda kalan hastaların aylık elektrik faturaları içinde devlet tarafından 200 liraya kadar destek sağlanıyor. Yine Kronik hasta olan vatandaşların birikmiş elektrik faturası borçları varsa tek sefere mahsus olmak üzere bu borç da siliniyor.

HASTALIK YARDIMI DESTEĞİ

Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen tüberküloz ve SSPE Hastası vatandaşlarla yine yardım ödemelerinden faydalanabiliyor. Bu durumda olan vatandaşlara aylık bin 658 lira ödeme yapılıyor. Yine silikozis nedeniyle meslekte kazanma gücünün en az oranında kaybeden vatandaşlara ödeme veriliyor.

hemen-basvuran-aliyor-nakit-40-bin-tlye-kadar-aliniyor-hesaba-geciyor-2-1

DAR GELİRLİLERE BARINMA YARDIMI

Pandemi sürecinde Dar gelirli vatandaşların eşya alamaması, evini yapamaması, onarma gibi işleri içinde devlet desteği sağlanıyor. Devlet tarafından prefabrik ev yapımında 30 bin lira betonarme ev yapımında ise 40 bin lira nakdi ödeme desteği veriliyor. Ev onarım işleri için 20 bin lira yardım yapılırken eşya desteği olarak da 5000 lira ödeme yapılıyor.

İŞ ARAYAN VATANDAŞLARA DESTEK

İş görüşmesi yapan iş arayan 18-55 yaş aralığındaki vatandaşlara da tıraş ücreti, yol masrafları gibi giderlerini karşılayabilmek ileri açısından yılda en fazla 3 defa olmak üzere 40-100 TL arasında destek ödemesi yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@