İhtiyaç sahibi kişiler hemen e-Devlet’ten kontrol etsin. Adınıza 1798 TL devlet yardımı tanımlanmış olabilir. Herkes bu ödemelerden faydalanabiliyor. Hemen e-Devlet’ten kontrol edin! Adınıza 1798 TL devlet yardımı tanımlandı, ihtiyaç sahibi olan herkes alabilir. Her ay devlet tarafından binlerce vatandaşın hesabına nakit ödeme yapılıyor. Evde bakıma muhtaç olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar, başvuru yapmaları halinde devletin verdiği destek ödemelerinden de yararlanabiliyor. Peki evde bakım aylığı nasıl alınır? Evde bakım maaşı başvuruları nasıl yapılır? İşte e-devlet evde bakım aylığı sorgulama ve detaylar…

Devlet yardımı, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların hayatını devam ettirebilmesi için çok önemli. Özellikle pandemi koşullarında birçok vatandaş yardıma muhtaç hâle geldi. Bunun yanında evde bakıma muhtaç olan hasta yaşlı ve engelli vatandaşlar de var. Hem bu vatandaşların ailelerinden Koparılan maması hem de bakım ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması amacıyla devlet ailelerine nakdi destek ödemesi yapıyor. Evde bakım aylığı olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay karşılanan ve ödemeler düzenli olarak veriliyor. Aralık ayının gelmesi ile birlikte de birçok vatandaş için araştırmalar başladı. Evde bakım maaşı yatan iller listesi yoğun bir şekilde merak ediliyor. Peki aralık ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Evde bakım maaşı e devlet sorgulama ve detaylar haberimizde...

hemen-e-devletten-kontrol-edin-adiniza-1798-tl-devlet-yardimi-tanimlandi-ihtiyac-sahibi-olan-her-3

E DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden ödemen evde bakım maaşından faydalanan vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Evde bakım aylığı ödemesinin hesabınıza yatıp yatmadığını araştırmak istiyorsanız e-devlet girişi yaptıktan sonra arama bölümüne Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama yazarak doğrudan sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım maaşı alan vatandaşlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden büyük harflerle BAKIYE yazarak 4747’e SMS gönderebilir.

hemen-e-devletten-kontrol-edin-adiniza-1798-tl-devlet-yardimi-tanimlandi-ihtiyac-sahibi-olan-her-2

ARALIK AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Aralık ayı evde bakım maaşı yattı mı, evde bakım parası ödemeleri başladı mı günü soruların yanıtı şimdiden araştırılmaya başlandı. Evde bakım parası ödemeleri her ayın 15'inde hesaplara yatmaya başlıyor. Her gün farklı illerde yatırılan ödemeler ay sonuna kadar tamamlanıyor.

hemen-e-devletten-kontrol-edin-adiniza-1798-tl-devlet-yardimi-tanimlandi-ihtiyac-sahibi-olan-her-1

EVLİ BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı başvurusu yapmak isteyenler yaşadıkları il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına gidebilir. Evde bakım aylığı başvurusu sırasında vatandaşlardan birtakım evraklar talep ediliyor. Bu evraklar arasında en önemli olanı ise engelli vatandaşlar için istenen tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu oluyor. Evde bakım aylığı alabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerektiğini de hatırlatalım. Bu şartları Taşıyan vatandaşlar başvuru yapabilir.