Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık o ödemelerin hesaplara geçtiğini duyurdu. Hemen hesabınızı kontrol edin…

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

O ödemeler banka hesaplarına yatırıldı... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Binlerce kişi yararlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yaşlılık aylığı ve engelli aylığı alanların ödemelerinin hesaplarına yattığını duyurdu. Baka yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Mart ayı içinde yaklaşık 836 milyon TL tutarında yaşlılık aylığı yardımı yapıldığını duyurdu. Ayrıca 653 milyon lira engelli aylıkları da hak sahibi olan vatandaşların hesaplarına geçti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından mart ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakan Yanık, Mart ayına ilişkin yaşlılık aylığı ve engelli aylıklarının hesaplara geçmeye başladığını duyurdu.

Binlerce kişiye ödeme yapıldı

Yaşlılık aylığı ve engelli aylığı alan hak sahiplerinin hesaplarına ödemeler geçmeye başladı. Mart ayı içinde binlerce kişiye 836 milyon TL tutarında yaşlılık aylığı ödemesi yapılırken aynı zamanda 653 milyon TL de engelli aylıkları Ödemesi yapıldı. Bakan Yanık, Engelli ve yaşlılık aylıkları kapsamında toplam 1 milyar 489 milyon TL’nin üzerinde ödeme yaptıklarını belirtirken ödemelerin Tüm engelli ve yaşlı vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Engelli ve Yaşlı vatandaşlara yönelik çalışmalar sürüyor

Twitter hesabından sık sık engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalara değinen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kapsayıcı ve düzenleyici olarak sosyal yardım programları geliştirdiklerini dile getirdi. Bakan Yanık açıklamasının devamında, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız” diye konuştu.