Hemen PTT'ye başvurun! Yanınızda elektrik faturası da götürün, anında nakit ödeme veriliyor. Koronavirüs pandemisi ile birlikte vatandaşların ekonomik anlamdaki sıkıntıları daha da arttı. Artık birçok kişi neredeyse maddi imkansızlıklarla yüz yüze kaldı ve ihtiyaçlarını karşılamakta hayatını devam ettirmekte güçlük çekiyor. Bu konuda vatandaşlara güzel haber devletten geldi. Özellikle yaklaşan Kış ayları nedeniyle kara kara gelecek olan elektrik faturalarını düşünmeye başlayan vatandaşlara devlet fatura desteği sağlayacak. Üstelik de sadece elektrik faturasını alarak PTT gişelerine gitmek yetiyor. Hemen gişelerden yapacağınız başvuru doğrultusunda elektrik faturası masrafınız devlet tarafından karşılanıyor.

Ülkemizde giderek artan enflasyon rakamları ve aynı zamanda da döviz kurları nedeniyle vatandaşlar hayatını idame ettirmek de güçlük çekiyor. Özellikle Kış aylarının da yaklaşması ile birlikte herkes kara kara gelecek olan faturaları düşünüyor. Elektrik doğalgaz derken vatandaşların cebine ekstra yükler binecek. Kış ayları öncesinde vatandaşların yüzünü güldürecek haber ise devletten geldi. Devlet, dar gelirli olan ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturası masraflarını karşılayacak. Yani ekonomik güçlük çeken vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda elektrik faturalarının devlet tarafından ödenmesini sağlayabilecek.

hemen-pttye-basvurun-yaninizda-elektrik-faturasi-da-goturun-aninda-nakit-odeme-veriliyor-3

ELEKTRİK FATURASI İLE PTT’YE GİDİN

Devletin sağladığı elektrik faturası yardımı ayrıcalığından faydalanmak istiyorsanız hiç beklemeyin hemen Son aya ait elektrik faturası ile birlikte PTT şubelerine gidin. Üstelik sıra beklemek zorunda değilsiniz gişelerden numara alarak hemen faturayı ibraz edebilir ve karşılığında fatura tutarı kadar ödeme alabilirsiniz. Devletin elektrik faturası yardımı 4 ay boyunca devam edecek. Dar gelirli aileler bu yardım sayesinde kış aylarında rahat bir nefes alma imkanı bulacak. Ayrıca birçok vatandaşa devlet tarafından kömür yardımı ve yakacak yardımı gibi kalemlerde de destek bulunuyor.

hemen-pttye-basvurun-yaninizda-elektrik-faturasi-da-goturun-aninda-nakit-odeme-veriliyor-1

KİMLER ELEKTRİK FATURASI YARDIMI ALABİLİR?

Elektrik faturası yardımı hayatını devam ettiremeyecek durumda olan ihtiyaç sahibi ailelere yapılıyor. Yardıma muhtaç olan vatandaşlar kış aylarında hayatını daha rahat sürdüre bilsin diye verilen bu destek hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda sağlanıyor. Ayrıca Kronik hastalığı olan ve evde makineye bağlı yaşamak zorunda kalan vatandaşlara da elektrik faturası yardımı veriliyor. Başvuru işlemlerinin de kolay olması nedeniyle birçok vatandaş bu destekten faydalanabiliyor. Başvurular tüm PTT şubelerinden yapılabiliyor.

hemen-pttye-basvurun-yaninizda-elektrik-faturasi-da-goturun-aninda-nakit-odeme-veriliyor-2

4 AY BOYUNCA DÜZENLİ ALABİLİRSİNİZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada elektrik faturası desteğinin Kış ayları boyunca devam edeceği duyurulmuştu. Yani 4 aylık kış sürecinde her ay PTT şubelerine giderek başvurunuzu yaptıktan sonra elektrik faturası yardımı almaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yaparak kış ayları için yakacak yardımı almak da mümkün.