Her 5 Kişiden 1'inde Görülüyor! Bu Hastalık Corona Sonrası Oluyor!

Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada coronavirüs ile enfekte olduktan sonra her 5 kişiden 1'inde endişe bozukluğu, uyku problemi ve depresyon görüldüğü açıklandı. Coronavirüs hastalarında bu belirtilerin görülme nedeni olarak psikolojik etk

Sağlık 11.11.2020 - 02:13 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Her 5 Kişiden 1'inde Görülüyor! Bu Hastalık Corona Sonrası Oluyor!
Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada coronavirüs ile enfekte olduktan sonra her 5 kişiden 1'inde endişe bozukluğu, uyku problemi ve depresyon görüldüğü açıklandı. Coronavirüs hastalarında bu belirtilerin görülme nedeni olarak psikolojik etkenler birinci sırada gösterilirken, özellikle bazı hastaların coronavirüs sürecinde belirsizlik, ölüm korkusu ve daha birçok farklı sorunlar yaşadığı belirtildi.

Bu sorunların hastalar üzerinde depresyon, endişe bozukluğu ve uyku sorunlarına neden olduğu açıklanırken, hastaların doktora başvurmak ve tedavi olmak zorunda kaldıkları belirtildi.

Coronavirüs tedavisi tamamlanan hastaların endişe ve stres yaşamamasına dikkat etmesi çağrısında bulunan uzmanlar, eğer ki coronavirüs sürecinde benzer belirtiler yaşarsanız sakin olmaya çalışmanızı ve bir süre sonra belirtiler geçmezse tedavi için doktora başvuru yapılması gerektiğine değindiler.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@