Her ay 400 – 1000 TL karşılıksız para hesaplara yatıyor! Öğrenci yardımı için son başvuru 30 Eylül!

Her ay 400 – 1000 TL karşılıksız para hesaplara yatıyor! Öğrenci yardımı için son başvuru 30 Eylül! Başvuru şartları ve başvuru yerleri haberimizde…

Ekonomi 21.09.2021 - 09:12 21.09.2021 - 09:13 Volkan Arık

Her ay 400 – 1000 TL karşılıksız para hesaplara yatıyor! Öğrenci yardımı için son başvuru 30 Eylül! Öğrencilerin son dönemlerde yaşadıkları zorluklar sık sık basınında Yankı bulmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde eğitim almaya hazırlanan öğrenciler yüksek ev kiraları ve yurt paraları nedeniyle Zorluk çekiyor. Öğrencilerin daha rahat eğitim alabilmeleri için birçok kurum ve kuruluş burs imkanı sağlamayı sürdürüyor. Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere eğitim hayatları boyunca burs veren kurumlar 400 TL ile 1000 TL arasında karşılıksız parayı hesaba yatırıyor. Peki hangi kurumlar öğrencilere burs veriyor? üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar ve detaylar haberimizde…

Öğrenci yardımı alan öğrenci Bursa olarak bilinen ödemeler bazı kurum ve kuruluşlar tarafından aylık olarak yükseköğretimde eğitimi alan öğrencilere yapılıyor. 30 Eylül tarihine kadar başvuru işlemleri açık olan kurum ve kuruluşlar başvuru yapan ve maddi durumu yetersiz olan öğrencilere bin TL'ye kadar burs imkanı sağlayacaklarını duyurdu. Bu imkanından faydalanmak isteyen öğrencilerin başvuru işlemlerini tamamlamaları ve başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Öğrenciye burs veren kurumlar ve detaylar haberimizde…

ANADOLU VAKFI ÖĞRENCİ BURSU

Üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlayan Anadolu Vakfında başvurular 30 Eylül tarihine kadar devam ediyor. Burs almak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar tabii www.anadoluvakfi.org.tr adresinden başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Vakıf burs verirken önceliği akademik olarak başarılı olan öğrencilere veriyor.

her-ay-400-1000-tl-karsiliksiz-para-hesaplara-yatiyor-ogrenci-yardimi-icin-son-basvuru-30-eylul-3

AYDIN DOĞAN VAKFI ÖĞRENCİ BURSU

Öğrencilere burs imkanı sağlayan diğer bir vakıf ise Aydın Doğan Vakfı oldu. Aydın Doğan Vakfı, mühendislik ve hukuk fakültesi öğrencilerine burs sağlıyor. vakfın en önemli şartı ise üniversite sınavında ilk 15 binlik dilime girmiş olmak nokta maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrencilere burs veren Aydın Doğan Vakfı 1525 TL üstün başarı bursu veriyor. Aynı zamanda üniversitelerin lisans bölümlerine yerleşen kız öğrencilere de aylık 550 TL eğitim bursu veriliyor. Aydın Doğan Vakfı burs başvuruları e bursum üzerinden Online olarak gerçekleşiyor ve 15 Ekim tarihinde bitecek.

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ ÖĞRENCİ BURSU

Üniversite öğrencileri arasından ihtiyaç sahiplerine Çağdaş yaşamı destekleme Derneği de öğrenci bursu veriyor. Vakfın bursu her ay 320 TL olarak ödeniyor ve 1 Ekim'de başvurular sona erecek.

her-ay-400-1000-tl-karsiliksiz-para-hesaplara-yatiyor-ogrenci-yardimi-icin-son-basvuru-30-eylul-2

ELGİNKAN VAKFI ÖĞRENCİ BURSU

ELGİNKAN VAKFI, İstanbul'da ve diğer şehirlerde belli üniversiteleri kazanmış olan öğrencilere eğitim burs imkanı sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege ve Celal Bayar Üniversitesi'nde eğitim alan öğrenciler maddi imkanları yetersiz ise bu bursa başvuru yapabiliyor. Üniversitelerin burs ofisleri aracılığı ile yapılan başvurular 30 Eylül'de sona erecek

GÜBRETAŞ ÖĞRENCİ BURSU

Gübretaş da Ziraat Fakültesi lisans eğitimi Gören ve ailesi Çiftçi olan öğrencilere eğitim bursu imkanı sağlayan. 9 ay boyunca lisans öğrencisi olanlara verilecek olan burç aylık 420 TL. burs başvuru işlemleri ise 4 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENCİ BURSU

Maddi desteği olan öğrencilere İstanbul Büyükşehir Belediyesi de burs imkanı sağlıyor. İBB genç üniversiteli eğitim bursu programı kapsamında 30 bin Ön lisans ve lisans öğrencisine burs veriyor. Yıllık 3200 TL olarak yapılacak yardımlara başvuru işlemleri 27 Eylül'de başlıyor.

her-ay-400-1000-tl-karsiliksiz-para-hesaplara-yatiyor-ogrenci-yardimi-icin-son-basvuru-30-eylul-1

İSTANBUL SANAYİ ODASI (İSOV) ÖĞRENCİ BURSU

İstanbul Sanayi Odası da İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli'nde bulunan üniversitelerin Mühendislik fakültelerinde Eğitim alan lisans öğrencilerine burs veriyor. Aylık 600 TL olarak verilen burçlara başvurular 30 Eylül'e kadar devam edecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@