ATV ekranlarında bir dönem fırtınalar estiren Hercai dizisinin her geçen hafta reyting kaybettiği görülüyor. Reyyan ve Miran' ın imkansızdan doğan aşkını konu alan dizi  3.

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!
ATV ekranlarında bir dönem fırtınalar estiren Hercai dizisinin her geçen hafta reyting kaybettiği görülüyor. Reyyan ve Miran' ın imkansızdan doğan aşkını konu alan dizi  3.  sezonu ile ekranlara geliyor. 2 sezon boyunca iyi bir izlenme oranına sahip olan dizi bu sezon istenilen başarıyı bir türlü yakalayamıyor. Özellikle cuma günü yayınlanırken gün değişikliği kararı ile pazar gününe alınmasından sonra reyting kaybetme oranı hızla yükseldi. Dün akşam yayınlanan 60. bölüm reytingleri ise şok etti. Bu nedenle dizinin final tarihinin öne çekileceği iddia edildi. Peki Hercai ne zaman final yapacak?

Hercai dizisi Mayıs ayında final yapması bekleniyordu. Fakat son zamanlarda düşen reytinglerden sonra erken final yapacağı iddiaları gündeme geldi. Peki Hercai dizinin reytingleri neden düştü?

Dizinin reytinglerinin düşmesinin ilk nedeni kuşkusuz hikayeden artık izleyicinin sıkılması, ikinci neden ise pazar gününe alındıktan sonra o gün FOX TV'de Kefaret dizisinin yayın hayatına başlaması oldu. Nurgül Yeşilçay ve Murat Yıldırım'ın başrolünde oynadığı Kefaret dizisi konusu ve kadrosu ile kısa sürede dikkatleri çekerek belirli bir izleyici kitlesini oluşturdu.  Oyuncuların başarılı performansı ve hikayenin sevilmesi ile Kefaret her hafta reytinglerini yükseltmeye devam ediyor. FOX TV ekranlarında yayınlanan dizinin ise ilerleyen bölümlerde zirvenin sahibi olması bekleniyor.

Hercai dizisi şimdilik yayın hayatına devam ediyor. Her ne kadar erken final iddiaları ortaya atılsa da şimdilik yapımdan herhangi bir açıklama bulunmuyor. Planlandığı gibi Mayıs ayında final yapması bekleniyor.

Başrollerinde Akın Akınözü ve  Ebru Şahin'in yer aldığı dizinin kadrosunda ise Gülçin Santırcıoğlu, Güven Hokna, Ayda Aksel, Serdar Özer, Ahmet Tansu Taşanlar, İnci Şen,Servet Pandur, Cahit Gök gibi isimler yer alıyor. Çekimleri Mardin’de gerçekleşen dizinin yapımcılığını Mia Yapım Banu Akdeniz üstleniyor. Senaryosunu Eda Tezcan tarafından kaleme alınıyor. Yönetmen koltuklarında ise Cemal Şan ve Barış Yöş oturuyor. ATV ekranlarında yayınlanan dizi her pazar saat 20:00'de yayınlanıyor.