Sabah erken saatlerde vatandaşlara mest eden haber geldi. Bu anlamda 170 no’lu telefonu arayabilir ve ek ödemenizin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Emekliye 10000 TL ödeme! Başvuru Yapan Tüm Emeklilere Ödenecek Emekliye 10000 TL ödeme! Başvuru Yapan Tüm Emeklilere Ödenecek

170 no’lu telefonu telefon numarasını arayarak yatırılan ödemeyi öğrenin... Herkese ek para veriliyor! Geçtiğimiz temmuz ayında emeklilerin maaşının iyileştirilmesini de sağlayan yüzde 4 oranında ek ödeme yapılmıştı. Yapılan bu ödeme emeklileri oldukça memnun etmişti.

Önümüzde ki yılbaşında da iyileştirme amaçlı bir ek ödeme yapılması söz konusu olabilir mi henüz bilinmiyor fakat bu tarz ek ödemeler emeklileri oldukça memnun ediyor. Emekli maaşının düşük olmasından dolayı enflasyon yükselişlerinde emekliler oldukça zor zamanlar yaşayabiliyorlar.

Siz de Hızlıca Öğrenebilirsiniz

Size ne kadar ek ödeme yapıldığını merak ediyorsanız bunun için e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Öncelikle sisteme giriş yapmalısınız.

Ardından arama kısmına SGK yazıp burada karşınıza çıkan seçeneklerin arasından emekli maaşım kısmına basarsanız burada size yatırılmış olan ek ödemenin ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Bunun haricinde 170 no’lu telefonu arayabilir ve karşınıza çıkan yetkiliden ek ödemenizin ne kadar olduğunu söylemesini talep edebilirsiniz. Yetkili T.C. kimlik numaranızı öğrendikten sonra size gerekli bilgileri verecektir.

Ek ödeme hesaplaması memur maaşı ile memur kat sayısının çarpılması ile bulunmaktadır. Fakat bu yöntemle hesap yapmak yorucu olmaktadır.

ilan365.net özel haber