Herkese günlük 108 TL ödeme! Başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor, hiçbir şart yok! İşte online başvuru ekranı

Herkese günlük 108 TL ödeme! Başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor hiçbir şart yok! İşte online başvuru ekranı! İlkokul ortaokul ve lise mezunu olan herkes İŞKUR üzerinden başvuru yapabilir.

Ekonomi 17.07.2021 - 12:27 17.07.2021 - 12:27 Volkan Arık

İŞKUR iş arayan vatandaşlara destek ödemelerine devam ediyor. Herhangi bir mezuniyet şartı olmadan 81 ilde bulunan İŞKUR İl müdürlüklerine giderek İstediğiniz zaman Başvuru yapabilirsiniz. 108 TL ödeme anında hesabınıza geçiyor ve günlük olarak yatırılıyor. Peki İŞKUR 108 TL ödeme başvuruları ne zaman başlıyor? İŞKUR online başvuru ekranı ve detaylar haberimizde…

Herkese günlük 108 TL ödeme! Başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor hiçbir şart yok! İşte online başvuru ekranı! İŞKUR, iş arayan vatandaşlara maddi destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Herhangi bir mezuniyet şartı ya da yaş şartı bulunmadan iş başında kurs alacak olan vatandaşlar İŞKUR tarafından günlük ve olarak verilen ödeme imkânlarından faydalanabiliyor. Kurs süresi boyunca GSS ödemeleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor. İŞKUR günlük 108 TL ödeme başvuruları da açıldı. İşte online başvuru ekranı ve başvuru süreci!

herkese-gunluk-108-tl-odeme-basvurular-iskur-uzerinden-yapiliyor-hicbir-sart-yok-iste-online-bas-1

MEZUNİYET VE YAŞ ŞARTI BULUNMUYOR

İŞKUR mesleki yeterlilik Kurumu tarafından belirlenmiş olan mesleki yeterlik belge zorunluluğu kapsamında mesleklerde düzenlenen kursa katılan herkese kur sonuna kadar ödeme yapıyor. Kursa katılmak için herhangi bir mezuniyet ya da yaş şartı bulunmuyor. 81 ilde bulunan İŞKUR İl müdürlüklerine giden vatandaşlar kursa katılmak için hemen başvuru yapabiliyor. Ya da İŞKUR online internet sitesi üzerinden de başvuru işlemlerini tamamlamak mümkün.

herkese-gunluk-108-tl-odeme-basvurular-iskur-uzerinden-yapiliyor-hicbir-sart-yok-iste-online-bas-2

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI NE KADAR SÜRÜYOR?

Haftada 6 günü geçmemek üzere yapılan mesleki eğitim kursları günlük en az 5 en fazla 8 saat oluyor. Bunun yanında mesleki eğitim kursları en az 30 ve en fazla 40 saat olarak düzenleniyor. İŞKUR tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarının yıllık süresi 160 fiili günü geçmiyor.

herkese-gunluk-108-tl-odeme-basvurular-iskur-uzerinden-yapiliyor-hicbir-sart-yok-iste-online-bas-3

İŞKUR GÜNLÜK 108 TL ÖDEME BAŞVURULARI

İş arayan adaylar İŞKUR tarafından açılan iş ilanlarını online şekilde başvuru yapabiliyor. Aynı zamanda İŞKUR günlük 108 TL ödeme başvuruları içinde adayların öncelikle İŞKUR tarafından açılan mesleki kurslara kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bu kayıt işlemleri de online olarak gerçekleşiyor. İŞKUR 108 TL ödeme başvurusu yapmak istiyorsanız https://esube.iskur.gov.tr/ Adresine tıklayarak gerekli alanları doldurduktan sonra Başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

herkese-gunluk-108-tl-odeme-basvurular-iskur-uzerinden-yapiliyor-hicbir-sart-yok-iste-online-bas-4

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR günlük 108 TL başvurusu kimler yapabilir? İŞKUR mesleki eğitim kurslarına başvuru yapmak isteyen adaylardan bazı genel şartlar aranıyor. Başvuru koşulları ise şu şekilde;

İŞKUR kurumuna kayıtlı işsiz olmak

15 yaşından büyük olmak

Emekli olmamak

Başvuru yapılan iş yerindeki işverenin birinci ya da ikinci dereceden akrabası olmamak.

Programın başlama tarihinden önceki 3 aylık dönemde işverenin çalışanı olmamak.

Bu koşulları yerine getiren adaylar İŞKUR tarafından açılan mesleki eğitim kurslarına hemen başvuru yaparak 108 TL günlük harçlık alabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@