Herkesi İlgilendiriyor! Milyonlarca Kişinin Maaşına Bugün Zam Geldi İşte Yeni Zamlı Maaşlar

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişme! Çalışanların merakla beklediği zam haberi geldi. Bugün itibariyle maaşlar zamlandı.

Ekonomi 24.08.2021 - 10:08 24.08.2021 - 10:08 Berkay Keskin

Yeni zamlı maaş tutarları merakla araştırılıyor. Memur ve memur emeklilerine Ağustos ayı zam müjdesi! Tüm detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Milyonlarca kişinin maaşı bugün itibariyle değişiyor! 4 milyon memur ve 2 milyona yakın memur emeklisinin maaşlarına zam müjdesi geldi. Hükümet ile Memur sendikaları arasındaki görüşmelerde bugün nihai karar verilecek. 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayan Hükümet - Sendika görüşmelerinde son düzlük! Tam 6 milyon kişinin maaşına bugün itibariyle yapılacak zam oranları netlik kazanacak. Peki memur ve memur emeklilerine ne kadar zam verilecek? Milyonlarca çalışana verilecek zam oranı ve yeni zamlı maaşlar merakla araştırılıyor. Zam asgari ücretli çalışanlara da yansıyacak mı? Asgari ücrete ne kadar zam yapıldı? Milyonlarca kişiye zam müjdesinin detaylarını haberimizin devamında sizler için hazırladık.

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2022 ve 2023 yıllarına ilişkin alacakları zamlar bugün yapılacak toplantı neticesinde belli olacak! 2 Ağustos'ta başlayan görüşmelerde Hükümet ile sendikalar arasında sıkı pazarlık sürdü ve nihayet bugün memura yapılacak zam oranları kesin olarak ortaya konulacak. Hükümet ile sendikalar arasındaki görüşmede sadece 2022-2023 yılı zam oranları değil memurlar ile memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarına ilişkin düzenlemeler konusu da gçrüşüldü. 

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE ZAM MÜJDESİ! BUGÜN AÇIKLANACAK

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2022 ve 2023 yıllarında alacakları zam oranları bugün (23 Ağustos Pazartesi) saat 14:30'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yapacağı açıklama ile netlik kazanacak. Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen taban aylığa 600 TL seyannen zam talebinde bulunurken 2022 için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 zam ve iki yılda toplam %6'lık refah payı artışı talebinde bulunmuştu. Hükümet ise 2022 yılının ilk 6 ayında %5 ve ikinci altı ayda %6 zam teklifi ile 2023 yılı için de %6+6 ve enflasyon farkı teklifinde bulunmuştu.

3600 EK GÖSTERGE MÜJDESİ

Milyonlarca memur ve memur emeklisi için zam müjdesinin yanı sıra 3600 ek gösterge müjdesi de yaşanıyor. Memur maaşlarında, emekli ikramiyelerinde ve emekli aylıklarında artış anlamına gelen 3600 ek gösterge artışı büyük bir sevinçle karşılandı. Sendikalar ile Hükümet zam konusunda anlaşamasa da 3600 ek gösterge konusunda mutabık kaldı. Hükümet ve sendikalar arasındaki son görüşme ile bugün zam konusunda da anlaşma sağlanması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@