Hesabınıza Devlet Tarafından 20 Bin TL Tutarına Kadar Karşılıksız Ödeme Yapılmış Olabilir!

Son Dakika açıklama geldi. Detaylar haberimizde... Hesabınıza Devlet Tarafından 20 Bin TL Tutarına Kadar Karşılıksız Ödeme Yapılmış Olabilir!

Ekonomi 01.10.2021 - 20:15 01.10.2021 - 20:15 Vural Pars

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için birden fazla sosyal yardım vermektedir. Fakat SGK’dan ödemeye hak kazananlar söz konusu paraları unuttukları gibi gerçekleşen yardımlar konusunda da fikir sahibi olmuyor. Sizlerin adına gerçekleşen yardımların ve devlet nezdinde unutulan paraların bulunup bulunmadığını ne şekilde sorulama yapılacağı konusunda açıklama bu haberimizde.

SGK tarafından her yıl milyonlarca vatandaşa özel verilen yardımlardan habersiz ve unutulmuş olmasından dolayı aylar boyunca hesaplarda beklemeye devam ediyor. Emzirme yardımı, yıl yardımı, ilaç ödemeleri, diş ödemeleri ve cenaze yardımı gibi birden farklı yardımların hesaplarda unutulmakta ya da bilinmemektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nca ödenen yardımlar hesaplarınızda bulunup bulunmadığını çok rahat şekilde e-devlet üzerinden kontrolünü sağlayabilirsiniz. Böylelikle SGK’dan paranızı almış olursunuz.

Devlet Tarafından Yapılan Para Yardımları Nelerdir?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara özel Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR ile SGK üzerinden yardımlar iletilmektedir. Fakat binlerce vatandaşın söz konusu yardımdan pek haberi bulunmuyor. Bundan dolayı da hesaplarında paralar beklemeye devam ediyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için Cenaze Yardım Ödemesi, Bakıcı Ödemesi, Çeyiz Destek Ödemesi, Eğitim Desteği, Doğum İzni Ödemesi, Yol Yardımı Ödemesi, Süt Parası Ödemesi, İş Görmezlik Ödemesi, Kreş Yardımı Ödemesi ve Emekli Olmayan Vatandaşlara Toplu Prim Ödemesi farklı yardımlar gerçekleştirilmektedir. Mevcut şartları sağlayan vatandaşlar bu yardımlardan yararlanabilmektedir.

hesabiniza-devlet-tarafindan-20-bin-tl-tutarina-kadar-karsiliksiz-odeme-yapilmis-olabilir1

Devlette Unutulan Para Nasıl Kontrol Edilir?

Devlet tarafında unutulan parayı kontrol etmek isteyen vatandaşlar SGK aracılığı ile istemiş olduğu sonuca ulaşabilmektedir. Gerekli olan kontrol sağlanması için e-devlet’e giriş yapılmalıdır. Daha sonrasında e-devlet şifreniz ile birlikte gerekli kontrolü gerçekleştirebilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz bulunmuyor ise en yakın PTT şubesine giderek kendinize özel şifre talep edebilirsiniz. Sadece sorgulamalar için değil birçok işlerinizde sizlere bu e-devlet şifresi kolaylık sağlayacaktır. Bundan dolayı her vatandaş için zorunlu gibi bir hal almıştır.

e-devlet sistemine giriş yapılmasından sonra sağ üst köşedeki boş alana SGK şahıs ödeme sorgulama yazarak adınıza para bulunup bulunmadığını rahatlıkla öğrenme şansına sahip olursunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@