Hesaplara 1660 TL yatacak! Haziran ayı ödemeleri o tarihte başlıyor

Haziran ayının gelmesi ile birlikte sosyal destek alan vatandaşlar Haziran ayı ödemeleri ne zaman yapılacağının araştırmaya başladı. Peki Haziran evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Ekonomi 03.06.2021 - 11:18 03.06.2021 - 11:26 Volkan Arık

Evde bakım maaşı ödemesi alan vatandaşlar Haziran ayının gelmesi ile birlikte haziran ayı evde bakım maaşı ödemeleri ne zaman yapılacak sonuçlu yarısını araştırmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan ödemeler geçtiğimiz Ramazan Bayramı olması nedeniyle biraz erken ödenmişti. Haziran ayının başlaması ile birlikte ise birçok vatandaş Haziran ayı evde bakım maaşı yattı mı, Haziran ayı evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu gibi soruların yanıtını araştırıyor. Peki Haziran 2021 evde bakım parası ödemeleri ne zaman başlayacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç olan engelli, hasta ve yaşlı kişilerin ailelerinden ayrılmaması için her ay evde bakım maaşı ödeniyor. Belirlenen şartları taşıyan vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda evde bakım parası ödemelerinden faydalanabiliyor. Ödemeler aylık olarak hesaplara yatırılırken Her gün farklı illerde ödeme yapılıyor. 2021 Haziran ayının başlaması ile birlikte haziran ayı evde bakım parası yattı mı sorusunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Peki Haziran ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? evde bakım maaşı sorgulama nasıl yapılır?

hesaplara-1660-tl-yatacak-haziran-ayi-odemeleri-o-tarihte-basliyor-2

2021 HAZİRAN AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

2021 haziran ayı için evde bakım maaşı ödemeleri henüz yapılmaya başlanmadı. Mayıs ayında evde bakım maaşları Ramazan Bayramı dolayısı ile vatandaşların hesaplarına biraz erken geçmişti. Ancak Normal şartlarda her ayın 15'i ile 30'u arasında gerçekleştirilen evde bakım maaşı ödemeleri Haziran ayında da bu tarihler aralığında hesaplara yatırılacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Evde bakım maaşı alan hak sahipleri evde bakım aylığı ödemelerinin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabiliyor. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altında bulunan evde bakım ödeme bilgileri sorgulama ekranına tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayfada maaş Bilgilerinize dair bütün detayları bulabilirsiniz.

hesaplara-1660-tl-yatacak-haziran-ayi-odemeleri-o-tarihte-basliyor-3

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı ödemeleriniz Ziraat Katılım Bankası ile aracılığı ile alan vatandaşlar SMS ile de evde bakım maaşı sorgulama yapabiliyor. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harflerle bakiye yazarak 4747’ye SMS atmanız maaş sorgulaması için yeterli.

2021 EVDE BAKIM MAAŞI KAÇ LİRA?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli hasta ve yaşlı bireylerin ailelerinden koparılmadan evde bakımlarını sağlayabilmek amacıyla ödenen evde bakım yardımı hizmeti her altı ayda bir zamlı olarak ödeniyor. Ocak ayında gelen zam ile birlikte 2021 yılı evde bakım maaşı ücretleri 1657 lira 86 kuruş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@