Emekliler ve kamu çalışanları tarafından dört gözle beklenen 3600 ek gösterge çalışmalarının sonuna gelindi. Aynı zamanda Yardımcı hizmetler sınıfının da kapsayan bu ek gösterge çalışmalarının sonuçlarının açıklanması için nefesler tutuldu. 

Aylardır çalışmaların devam ettiği ek gösterge çalışmalarının sonucu bu ay sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan a sunulduktan sonra onaylanması beklenecek. 
Ek gösterge çalışmalarında din görevlisi, öğretmen, polis ve hemşire haricinde diğer alanlarda 500 ve 750 arasında rakamlarda artış söz konusu olacak. 

Aynı zamanda hiyerarşi kapsamında yer alan pek çok ünvanlarda yükselme durumu söz konusu olacak. Bu unvanlar arasında genel müdür yardımcısı, üniversite genel sekreter yardımcısı, genel müdür yardımcısı, il, bölge ve şube müdürü gibi pek çok ünvanlarda geçerli olacak. 

Tüm bunların yanı sıra Yardımcı hizmetler sınıfı için de kademeler verilecek. Ek gösterge taslağı önümüzdeki günler içerisinde memursen ve Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin tarafından görüşülerek müzakere edilecek. Özellikle son zamanlarda memursen bu konuda yoğun bir performans ve çalışma durumu sergiliyor. Bu ay sonunda açıklanacak olan ek gösterge çalışmaları hem kamu görevlileri hem de emekliler tarafından heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. 
Ek gösterge çalışmalarının sonucunda ise hem emekli maaşlarında hem de kamu görevlilerinin maaşlarında artış söz konusu olması bekleniyor. Aynı zamanda emekli ikramiyelerinde de olacak değişiklik ile herkes heyecanlı şekilde durumun sonucunu merak ediyor. 

Ek gösterge çalışmaları içerisinde tazminat yansıtmaları gibi çalışmalar da yapılıyor. Yardımcı hizmetler sınıfı pek çok kamu görevlisi ve emekliler için hem ikramiye hem de maaşlarda ciddi bir değişiklik olması söz konusu. Özellikle bu ay sonunda kan Vedat Bilgin tarafından yapılacak açıklama herkesin merak ettiği bir durum oldu. 

Ek Gösterge ile Olumlu Sonuçlar 

Ek gösterge çalışmalara aylardır devam ettiği için sonuçlarının gelmesi pek çok kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Bu ay sonunda açıklanacağı için sürekli gündemde olan ek gösterge çalışmasında ay sonu yapılacak olan açıklama için nefesler tutuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulacak ve Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanacak olan ek gösterge çalışmaları için herkes heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. 

Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor

Bu durumun sonuçları özellikle kamu görevlileri ve emekli olan kişiler için etkili ve olumlu sonuçlar doğurması bekleniyor. Böylelikle emekli maaşı ikramiyelerinde ciddi oranda bir artış söz konusu olması talep ediliyor. Aynı zamanda kamu görevlilerinde yaşanacak olan unvan ve maaş artışı söz konusudur. Tüm bu konular doğrultusunda yapılacak olan Açıklama ile birlikte nasıl bir değişiklik olacağı merak konusu oldu. 

Şimdilerde memursen ve bakan Vedat Bilgin arasında yapılan müzakere ve görüşmelerin sonucu asıl önemli olan konu haline geldi. Bu müzakereler sonucunda ek gösterge çalışmaları ile verilen kararlar belirlenecek. Mayıs ayı sonunda açıklanarak herkese müzakere sonuçları duyurulacak. Herkesi heyecanlandıran bu gelişmeler, merakla bekleniyor. 

Hiyerarşi kapsamında da yine yapılacak olan unvan artışı için pek çok kişi meraklı bir bekleyiş içerisinde. Belirli ünvanlar haricinde bazı unvanlarda ciddi bir yükselme durumu söz konusu olması bekleniyor. Ayrıca Yardımcı hizmetler sınıfı içinde yapılacak olan artış herkesin ilgi odağı oldu. Sayılı günler kala ek gösterge çalışmalarının sonuçlarının açıklanması büyük bir ilgiyle sürekli olarak gündem olmaya devam ediyor. Bu konuda herkes son dakika gelişmelerini takip ederek neler olacağını heyecanla bekliyor. Kamu görevlileri, emekliler ve yardımcı hizmetler sınıfı ile ciddi bir ünvan artışı ve maaş artışı söz konusu talebi mevcut.