Hüda Par seçimde desteğini Cumhur İttifakı’ndan yana kullandığını açıklamıştı. Bu sefer de Hüda Par seçime ak parti listelerinden girmek için YSK’ye başvurusunu yaptı.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İstanbul’da gazetecilerle yaptığı konuşmasında 14 Mayıs Genel Seçimlerinde AK Parti listesinden gireceklerini söylemişti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayan Yapıcıoğlu, milletvekili seçimleri için görüşmelerin sürdüğünü söylemişti.

Hüda Par seçimde Erdoğan’ı destekleyecek

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yanında milletvekili seçimleri de çok büyük önem taşıyor. Siyasi partiler milletvekili sayılarını olabildiğince yüksek tutmaya çalışıyor. Ak Parti milletvekili sayılarını arttırmak için bakanların da milletvekili adayı olacağını açıklamıştı. Çok sayıda milletvekili çıkarmaya çalışan Cumhur İttifakı’nda ittifak partilerinin bazıları kendi listeleri ile seçime gideceklerini açıklamıştı. Hüda Par ise bu partilerin aksine seçime Ak Parti listelerinden girerek bir aksilik çıkarmayacağını net bir şekilde belirtti.

Hüda Par seçime kendi amblemi ile girmeyecek

Siyasi partilerin, seçime katılacağı illeri ve ilçeleri belirleyerek aday listelerini 9 Nisan tarihine kara YSK’ye teslim etmesi gerekiyor. İttifak partilerinin ve diğerlerinin ise birleşik oy pusulasında bulunacağı yerlerin belirlenmesi için yarın saat 14.00’de YSK’de kura çekimi olacak. Seçimde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklayan Hüda Par, YSK’ye başvurusunu yaparak seçime kendi amblemi ile katılmayacağını kamuoyu ile duyurdu.

Hüda Par’ın aksine ittifak içerisinde bulunan MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi seçime kendi amblemi ile gireceklerini açıklamıştı. İttifak içerisindeki partilerin seçime kendi logosu ile girmesi Ak Parti’nin milletvekili sayılarında bir düşüş yaşatacak. Çünkü, milletvekili seçimlerinde ittifak içerisindeki iki parti de seçilmek için uğraşacak ve birbirini yok edecek.

Ak Parti seçimde Hüda Par’ın desteğini alacak

Hüda Par’ın ittifak içinde olmasa bile seçime Ak Parti listelerinden girmesi bazı kesimler tarafından Ak Parti’nin Hizbullah terör örgütü yandaşlısı ile ittifak yaptığını yazmıştı. Ak Parti, bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı fakat, görünüşe göre 14 Mayıs’taki seçime Hüda Par’ın desteğini alarak gidecek ve söylenenlerin bu duruma herhangi bir etkisi olmayacak.