Bayram ikramiyesi için beklentiye giren emekli, gelen haberle adeta yıkılmıştı. Bayram ikramiyeleri geçtiğimiz yıl olduğu gibi 1100 TL olarak kaldı ancak hükümet başka bir müjde verdi. Emeklinin maaşına kallavi zam yapılacak. Tarih de belli oldu, Bakan “müjde” diyerek bizzat duyurdu. İşte 13,5 milyon emekliye zam tarihi…

Emekli vatandaşlar bayram ikramiyesi için rakamı alamadı ancak maaş zammı ile mutlu olacaklar. Milyonlarca emekli özellikle ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiriyor. Koronavirüsü pandemisi bitti ancak emeklilerin derdi bitmedi. Bayramda ikramiyelerin en az 1500 TL olmasını bekleyen emekliler büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. 13,5 milyon emekli hem hükümete hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterirken zam haberleri de peş peşe gelmeye başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekli vatandaşların maaşları için son kararım verildiğini duyurdu. Emekli vatandaşlara zamlı maaşları Temmuz ayında yatacak nokta Peki zam oranı ne kadar olacak?

Hükümet emeklinin gönlünü almak için kolları sıvadı! 13,5 milyon emekliye SGK zam müjdesi verdi!

Yüksek enflasyon Birgül ekonomik kriz ve koronovirüs pandemisi daha erken emekliler artık ay sonunu zor bitirmeye başladı. Özellikle Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye beklentileri de boşa çıkan emekliler, Temmuz ayında maaşlarına yapılacak olan zammı beklemeye başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin daha önce yaptığı açıklamada Emeklilere bayram ikramiyesi ne ilişkin kötü haberi vermişti. Ancak Isparta'da iftar programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bu defa emekli vatandaşlara Müjdeli haberi verdi.

hukumet-emeklinin-gonlunu-almak-icin-kollari-sivadi-135-milyon-emekliye-sgk-zam-mujdesi-verdi-4

Gözden kaçırmayın

Akbank duyurdu: SMS atanlara 30.000 TL ödeme geldi Akbank duyurdu: SMS atanlara 30.000 TL ödeme geldi

Emekliyi sevince boğan haber

Isparta'da iftar yemeğine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında emekli, kamu çalışanları, memur ve emeklileri koruyacak yeni bir düzenlemenin yürürlüğe gireceğini söyledi. Yılbaşında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni politikaları açıkladığını belirten bakan Bilgin, en düşük emekli aylığının 1500 TL'ye yükseltildiğini, Aynı zamanda da bunun üzerine %30’luk bir enflasyon artışını gerçekleştiğini söyledi. Şimdiden Temmuz ayında da benzer bir düzenlemenin yapıldığını söyleyen bakan Bilgin, emekli maaş zammı için net tarihi de kürsüden duyurdu.

hukumet-emeklinin-gonlunu-almak-icin-kollari-sivadi-135-milyon-emekliye-sgk-zam-mujdesi-verdi-3

Temmuzda emekli maaşına ne kadar zam gelecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ocak ayında başka bir tarihe adımın daha atıldığını belirterek Enflasyonun %36 olmasına rağmen asgari ücrete %50 zam yapıldığını söyledi. Şu anda Enflasyonun daha hızlı artması nedeniyle bir aşınma olmuş olabileceğini söyleyen bakan Bilgin, gelecek Aralık ayında da bunu göz önünde bulundurarak gerekli uygulamaların yapılacağını ifade etti. Emekli maaş zammı hakkında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Temmuz ayında emekli vatandaşların mutlu olacağı bir zammın Yolda olduğunu dile getirdi.