Hükümet müjdesini verdi ve 5000 TL'lik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi hazırda bekliyor. Emeklilere verilecek bu ikramiye için aranan şartlar belli oldu. Dul ve yetime de belirli oranlarda ödeme yapılacak. 5000 TL'yi alacak emekli grupları haberimizde...

Emeklilere yönelik 5 bin TL'lik ikramiye hakkında detaylar gün yüzüne çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalarla, bu özel ikramiyeden tüm emeklilerin yararlanamayacağı ortaya çıktı. Özellikle çalışma hayatına devam eden emekliler bu ikramiyeden faydalanamayacaklar. Ancak dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar belirli oranlarda bu ikramiyeyi alabilecekler.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

ÖZEL EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı anısına bu özel ikramiyenin ne zaman ödeneceğini duyurdu. Bu kapsamda, Kasım ayının başlarında emeklilerin hesaplarına aktarılması planlanıyor.

Ayrıca, Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bu özel ikramiye, halen çalışan emeklilere verilmeyecektir. Kasım'ın ilk haftalarında bu ödemelerin tamamlanması öngörülüyor. Yılın başında emeklilik durumlarına yönelik bir değerlendirme yapılacak ve gereken adımlar atılacaktır. Bu yeni uygulamanın tüm emeklilere hayır getirmesini temenni ediyorum." şeklinde ifade etti.

Dul ve Yetime Farklı Oranlarda İkramiye!

Ödemenin miktarı ise bazı kriterlere göre değişiklik gösterecek: Dul ve çocuksuz olanlar için ödeme miktarı %75, dul ve çocuk sahibi olanlar için %50, sadece yetim olarak kategorilendirilenler için ise %25 oranında olacak.